%26
Blokzinciri ve Yeni Güven Mimarisi - Werbach, Kevin

Blokzinciri ve Yeni Güven Mimarisi

Kevin Werbach

Yayınevi: Koç Üniversitesi Yayınları

Yayın tarihi: 02/2021

ISBN: 9786057685612

Çevirmen : Ahmet Usta

Türkçe | 304 Sayfa | 16,5 x 24 cm

Tür: Ekonomi

  • 32,56 TL
  • 44,00 TL

 Son yılların en popüler kelimesi haline gelen “blokzinciri” hakkında ilginç bir kitaba  başlıyorsunuz. Okurunu teknik bilgilerle sıkmayan, konuya bütünüyle felsefi ve pratik bir pencereden bakarak geniş bir tartışma alanı yaratan özel bir kitap. Her sayfada Kevin Werbach’ın ince zekâsını ve konuyu ele alış şeklini takdir etmek gerekiyor.
-Ahmet Usta, Blockchain Türkiye Platformu
Her şey 3 Ocak 2009’da Bitcoin’in hayatımıza girmesiyle başladı:
Milyarlarca dolar değerindeki yatırımlar, kurulan binlerce şirket, yaratılan büyük servetler, ortaya çıkan yeni sektörlerin yanı sıra pek çok hırsızlık, tartışma, dolandırıcılık… Ve bütün bunlar sadece başlangıç!
Merkezi yapılara ihtiyaç duymadan güvenilir şekilde veri kayıtları oluşturmayı, bunları korumayı ve sahipliğini belirlemeyi mümkün kılan blokzinciri teknolojisi, bitcoin gibi kripto paraların temelini oluşturuyor ancak kripto paralardan çok daha fazlasını ifade ediyor. Her şeyden önce, kendine özgü yeni bir güven mimarisi getiriyor beraberinde. Tam da insanların hükümetlere, sisteme, şirketlere ve hatta birbirlerine olan güveninin tarihte belki de hiç olmadığı kadar sarsıldığı, küresel bir güven krizinin yaşandığı bir dönemde.
Werbach, tıpkı internet gibi etkileri dünyanın her köşesine ulaşabilecek potansiyele sahip, ezber bozan bir teknoloji olan blokzincirine, onu bütün problemlerin çözümüymüş gibi algılayanların aksine, soğukkanlı yaklaşmayı başarıyor. Böylelikle, blokzinciri ve sunduğu yeni güven mimarisi hakkında ayakları yere sağlam basan temel bir kitap ortaya çıkıyor.
Kevin Werbach, Pennsylvania Üniversitesi bünyesindeki Wharton School’da, hukuk çalışmaları ve iş etiği profesörüdür.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı