Bollinger Bantları : Borsada Teknik Analizin Efsane İsminden - Bollinger, John

Bollinger Bantları : Borsada Teknik Analizin Efsane İsmi'nden

John Bollinger

Yayınevi: Scala

Yayın tarihi: 06/2013

ISBN: 9786054650095

Çevirmen : Neşenur Domaniç

Türkçe | 235 Sayfa |

Tür: İş Yönetimi

Borsa’da Teknik Analizin Efsane İsmi ve Bollinger Bantları’nın Yaratıcısından İlk Kapsamlı Bollinger Bantları Kullanım Kılavuzu
Son yirmi yıldır trader olarak çalışmış binlerce kişi, beklenen fiyat hareketlerini değerlendirmekte en geçerli ve güvenilir aracın Bollinger Bantları olduğunu düşünüyor. Uzun süredir beklenen Bollinger Bantları’nda John Bollinger bu olağanüstü tekniğin fiyat ve gösterge hareketlerini etkin bir biçimde kıyaslamakta nasıl kullanıldığını bizzat anlatıyor.

Traderler yüzlerce değerli yaklaşımı öğrenmek için tekniğe odaklı bu kitaptan yararlanabilirler:
Traderler yaygın rastlanan alım-satım formasyonlarına karşı değil, bu formasyonlarla birlikte çalışmak için Bollinger
Bantları’nı nasıl kullanabilirler?

Bollinger Bantları’ndan türetilen başlıca göstergelerin analizi –% b ve Bant Genişliği

Kısa, orta ve uzun vadeli alım-satım programlarında Bollinger Bantları’nın stratejik kullanımı

Bollinger Bantları’na dayalı üç alım-satım sistemi

Başarılı yatırımların esası bir hisse senedi fiyatının ne zaman çok yüksek veya çok düşük olduğunu tespit ederek buna göre hareket etmektir. Bu seviyeleri kesin biçimde belirleyecek hiçbir teknik bulunmadığını öne sürecek ilk kişi John Bollinger olmasına rağmen, Bollinger Bantları –eğer yaygın popülerliği etkinliğine dair doğru bir yargıysa- bu kesinliğe diğer her şeyden daha çok yakınlaşan bir aracın birinci elden, derinlemesine incelenmesidir. Bu kitap, günümüzün gerçekten vazgeçilmez yatırım rehberlerinden biridir.

İç Kapak

“Bu kitabın amacı yatırımcıların düştüğü birçok ortak tuzağa düşmekten kaçınmanıza yardımcı olmaktır, buna alım yapan yatırımcının hissenin daha da düştüğünü görmesine neden olan düşükken al tuzağı veya satım yapan yatırımcının hissenin daha da yükseldiğini görmesini sağlayan yüksekken sat tuzağı da dahildir.”

-Giriş’ten

1970’lerde piyasaya yeni giren John Bollinger tüm piyasa olaylarının yalnızca birbirleriyle ilişki içinde varolduklarına, hiçbir mutlak durum olmadığına dair inancına uygun bir yatırım analizi sistemi bulamayınca kendi sistemini yarattı.
Bu yaklaşım -Rasyonel Analiz- Bollinger Bantları’nın oluşmasını getirdi ve Bollinger’in yatırım analizi tarihindeki yerini belirledi. John Bollinger Bollinger Bantları’nda ilk keşfine yol açan piyasa koşullarını açıklıyor ve okuyuculara Bollinger Bantları’nın gelişme ve mükemmelleştirilme öyküsünü anlatıyor. Ardından Rasyonel Analiz ve Bollinger Bantları etrafında kurulan göreceli bir karar çerçevesi sunuyor. Bu, neredeyse her menkul kıymet veya piyasa ortamında fiyatların çok mu yüksek yoksa çok mu düşük olduğu sorusunu yanıtlayan teknik ve temel analizlerin olağanüstü güçlü bir bileşimi.

Bollinger’in tekniklerini kendi yatırım stratejilerinde kullanmayı öğrenen yatırımcılar çoğunlukla çok pahalıya mal olan duygularını bir yana bırakma ve hem gerçeklerle hem de altta yatan piyasa ortamıyla desteklenen rasyonel kararlar alma kabiliyetlerini büyük ölçüde artıracaklar.

Bollinger Bantları

Bu devrimci teknik analiz aracının ilk yetkin incelemesini

Bollinger Bantları’nın uygulanmasına yönelik üç basit sistemi

Formasyonları netleştirmek için yenilikçi yöntemleri –ve zaman dilimleri ile hareketli ortalama analizlerini sunuyor.
Etkin yatırım analizinin anahtarı -mümkün olduğunca- duygulardan arınmak ve her işleme yalnızca teknik ve temel özellikleriyle yaklaşmaktır. Gündeme getirildiğinden bu yana yatırımcılara bu işi daha iyi veya daha tutarlı biçimde yapmaları konusunda Bollinger Bantları’ndan daha fazla yardımcı olan çok az sayıda analiz tekniği vardır. Bollinger Bantları bu bantları neredeyse her yatırım stratejisiyle birleştirmenin ipuçlarını ve ana hatlarını sunmaktadır. Çığır açan bu kitap konu hakkında en kapsamlı bilgiye sahip tek kişi olan John Bollinger tarafından yazılmıştır.

JOHN BOLLINGER kişilere, kurumlara, servet yönetim kurumları ve emeklilik fonlarına teknik yönelimli para yönetim hizmetleri veren bir yatırım yönetimi şirketi olan BollingerCapital Management’ın başkanı ve kurucusudur. BollingerCapitalGrowthLetter (Sermaye Büyütme Bülteni) adlı bir bülten yayınlamakta ve CNBC’de haftalık yorum ve analizler yapmaktadır. Yıllarca Financial News Network’un baş piyasa analisti olarak çalışmıştır. The Wall Street Journal, Investor’s Business Daily, Barron’s Technical Analysis of StocksandCommodities, The New York Times, Los Angeles Times ve USA Today’in aralarında olduğu yayınlara sık sık katkıda bulunan tanınmış bir uzmandır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı