%30
Büyük Tuhaf Ev 1 : Kiralık Odalar - Stragier, Nathalie

Büyük Tuhaf Ev 1 : Kiralık Odalar

Nathalie Stragier

Yayınevi: Kronik

Yayın tarihi: 05/2024

ISBN: 9786259470511

Çevirmen : Duygu Dalgakıran

Karton Kapak | Türkçe | 192 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: 7-10 Yaş Okuma Kitapları

  • 136,50 TL

Kronik Çocuk, farklılıkların hayatımıza kattığı güzelliği ve değeri anlatan harika bir seriyle yola devam ediyor: Büyük Tuhaf Ev!

Nathalie Stragier’nin yazıp Cle´mence Pe´nicaud’un resimlediği Büyük Tuhaf Ev: Kiralık Odalar, hayatta tüm zorluklara göğüs germenin, sevdiklerine sahip çıkmanın ve pes etmemenin önemine değiniyor.

Ailesini erken yaşta kaybeden ve yaşlı bakıcısı Domi’yle yaşayan Gabriel’in hayatı, yaşadıkları evi satışa çıkarmak zorunda kalmalarıyla bambaşka bir yöne evriliyor. Anılarını kaybetmekten korkan Gabriel, bir yandan bu üzüntüyle nasıl başa çıkacağını bir yandan da evini kurtarmanın yollarını arıyor. Bu sırada çok farklı dünyalara ve renkli karakterlere rastlayan Gabriel bu zengin çeşitliliğin arasında; cesaretin, arkadaşlığın, yardımseverliğin, dayanışmanın, hoşgörünün ve elindekilerin kıymetini bilmenin anlamını keşfederken önyargıların aslında hayatımızı ne kadar da kısıtlayan bir şey olduğunu anlıyor.

2022 Alman-Fransız Gençlik Edebiyatı Ödülü’nün de sahibi olan Büyük Tuhaf Ev; içinden çıkamayacağımızı düşündüğümüz sorunlarla nasıl baş edebileceğimize, hayatın mucizelerle dolu olduğuna dair sıcacık bir hikâye.

Arka Kapak Yazısı:

Anne ve babasını bir kazada kaybeden on bir yaşındaki Gabriel, yaşlı bakıcısı Domi’yle birlikte yaşıyor. Ailesinden geriye sadece şu an oturdukları daire kaldı. Ne yazık ki o da elinden kayıp gitmek üzere... Eyfel Kulesi manzaralı, rengârenk odalarla dolu bu muhteşem evin masraflarını karşılamak her geçen gün zorlaşıyor. Ailesiyle anılarını kaybetmek istemeyen Gabriel, evin satılmaması için elinden geleni yapmaya kararlı: Boş odaları kiraya verirse evini kurtarabilir mi? Birilerini onlarla birlikte yaşayıp masrafları paylaşmaya ikna edebilir mi? Fakat bu insanları nereden, nasıl bulacak? Hem kim böyle tuhaf bir fikri kabul eder ki?

Rengârenk odaları, birbirinden farklı ve eğlenceli karakterleriyle Büyük Tuhaf Ev; mizahı ve duygusallığı bir araya getiriyor. Bu evde olup biten her şey; farklılıklarımızla bir arada yaşamanın ve elimizdekilerin değerini bilmenin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015