%20
Büyülü Gezgin - Leskov, Nikolay

Büyülü Gezgin

Nikolay Leskov

Yayınevi: Everest

Yayın tarihi: 01/2015

ISBN: 9786051418155

Çevirmen : Kayhan Yükseler

Türkçe | 312 Sayfa | 13.5 x 19.5 cm

Tür: Roman Öykü

  • 31,20 TL

Roman, öykü ve oyun yazarı Nikolay Semyonoviç Leskov (1831-1895), on dokuzuncu yüzyıl Rus edebiyatı geleneğinde bir bomba etkisi yaratmıştır. Gerçekçi geleneğe karşı olmasa da mitsel, ayrıksı bir Rusya’dır onun resmettiği; askerlerin, rahiplerin, serflerin, prenslerin, çılgın Tatarların ve Çingenelerin cirit attığı, büyülü, düşsel, kabına sığmaz bir dünyadır.

Sözlü anlatım geleneğine dayanan, meselsi, alegorik, sembolik ve çok-katmanlı örneklerden oluşan Büyülü Gezgin, Leskov’un olağanüstü imgelemiyle ilk kez tanışacak okurlar için ideal bir seçki sunuyor. 

 “Bu hikâyeler gerçeküstü, sürükleyici, yabani ve komik.”  MARGARET ATWOOD

 “Leskov olmadan Bulgakov da olmazdı, Çehov da, dahası Garcia Marquez de, Julio Cortázar da olmazdı… Leskov kelimenin tam anlamıyla bir hikâye anlatıcısı: O dünyayı resmetmiyor, yaratıyor – tüm ihtişamı, dehşeti ve büyüsüyle…”  Alberto Manguel

 “Leskov, ekonomik ilerlemenin yetersizliğine işaret eden ilk yazardır... Dostoyevski’nin bu kadar çok okunması gariptir... Buna karşılık, Leskov’un okunmamasını bir türlü anlamıyorum. Leskov, hakikate sadık bir yazar.”
Tolstoy

 “Fabl kadar güçlü, hayat gibi çılgın hikâyeler.” Alice Munro

 “Leskov, kökleri en derin biçimde ... halkın içinde olan, bütün yabancı etkilerden uzak kalan yazardır.”                                                            Maksim Gorki

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı