%0
Çağdaş Yönetimde Geri Bildirim - Kılınç, Sebahattin

Çağdaş Yönetimde Geri Bildirim

Sebahattin Kılınç

Yayınevi: Siyasal Kitabevi

Yayın tarihi: 09/2020

ISBN: 9786057877635

Türkçe | 256 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: İşletme-Pazarlama

  • 35,00 TL

 Günümüzde yaşam giderek karmaşıklaşmakta, stratejik yönetim yaklaşımının literatüre girdiği ilk yıllarda belirtildiği gibi bırakın 40-50 yıllık planları 5-10 yıllık hatta 3-4 yıllık planları bile yapmak neredeyse imkansız hale gelmektedir.

Diğer dünya ülkelerine bakıldığında olumlu gelişmelerin daha az yaşandığı 2019 yılının ardından 2020 yılının başlarında dünyada yayılan Covid-19 adı verilen virüs pandemisi diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de olumsuz etkiler oluşturmuştur.

Tüm bu virüs pandemisi son birkaç yıldan beri ABD, Avrupa, Rusya ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşlarını unuttursa da görülen o ki ticaret oyunu tekrar dizayn edilecek ve dolayısıyla işletmeler kendilerini değişen yeni düzene uydurmaya çalışacaklar. Aksi takdirde demode olarak hayatlarını sonlandırmak zorunda kalacaklardır.

Bu bağlamda; işletmelerin artık soyutlanmış bir bakış açısıyla sürdürülebilir rekabet avantajını sağlamaları imkansız görülmektedir.

Tüm paydaşlarını içine alan bir veri akış sistemiyle üretim ve diğer süreçlerinin tamamının etkisini görmek ve tepkilere göre süreçlerini yeniden dizayn etmek zorundadırlar.

Geri bildirim bu anlamda işletmelerin performanslarınn değerlendirilmesi için en bilinen araçlardan birisidir.

Klasik yönetim kuramlarıyla alanyazına kazandırılan bir yönetim fonksiyonu olmasına rağmen günümüze kadar işletme hayatının geçirmiş olduğu deneyimlerle birçok farklı boyut kazanmıştır.

Daha da önemlisi bizim gibi değişen toplumlarda geri bildirim bilinenden daha fazla fonksiyona sahip olmaktadır.

Yöneticilerin geri bildirim kültürüne sahip olmaları örgütlerin sürdürülebilir rekabet avantajı elde etmeleri için temel belirleyen olarak görülmektedir.

Bu kitapta, güncel literatürde geri bildirimin kazandığı yeni anlamlar okuyucuya sunulmaya çalışılmıştır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı