%20
Çatidaki Karlsson Serisi Kutulu Özel Set : 3 Kitap Takım :  Ciltli  - Lindgren, Astrid

Çatidaki Karlsson Serisi Kutulu Özel Set : 3 Kitap Takım : Ciltli

Astrid Lindgren

Yayınevi: Pegasus

Yayın tarihi: 06/2024

ISBN: 9786254105289

Resimleyen : Ilon Wikland

Ciltli | Türkçe | 14,5 x 21 cm

Tür: ROMAN- ÖYKÜ

  • 957,60 TL

BİRİNCİ KİTAP

Yedi yaşındaki Küçükkardeş, İsveç’in gayet sıradan bir kasabasındaki sıradan bir evde yaşıyordur. Fakat bu sıradan evin çatısında hiç de sıradan olmayan biri daha yaşıyordur: Çatıdaki Karlsson. Kendisine sorarsanız dünyanın en yakışıklı, en bilge, en ideal kiloda olan adamıdır Karlsson (bize göre biraz “tombulcuk” olabilir). Fakat onu asıl ilginç yapan, sırtındaki küçük pervanedir. Bir gün uçup Küçükkardeş’in penceresinden içeri girince olanlar olur. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Çok sevilen Pippi Uzunçorap kitaplarının yazarı Astrid Lindgren’in 1955’te kaleme aldığı ve klasik hâline gelmiş bir seri daha. Lindgren, Çatıdaki Karlsson karakterini Paris’te gördüğü, elinde meyve sepeti olan, kareli gömlekli, mavi pantolonlu, hafif şişman ve küçücük bir adamdan esinlenerek yaratmıştı.

İKİNCİ KİTAP

Küçükkardeş’in annesi ile babası Karlsson’u yalnızlıktan oğullarının uydurduğunu düşününce sonunda bir köpek sahiplenmeye karar vermişlerdir. Küçükkardeş, Bimbo ismindeki köpeğini çok sever ama hiç kimse Karlsson kadar eğlenceli bir oyun arkadaşı olamaz. Üstelik bu kez Küçükkardeş’e göz kulak olması için gelen Kara Hanım’ın bu ikiliden çekeceği çok şey vardır. Macera başlasın!


ÜÇÜNCÜ KİTAP

Küçükkardeş gazetede “uçan fıçı gibi bir şey” arandığını ve onu bulana 10 bin kron ödül verileceğini okuyunca çok korkar. Çünkü bu “fıçı gibi bir şeyin” Çatıdaki Karlsson olduğundan emindir: Yani dünyanın en yakışıklı, en bilge, en ideal kilodaki insanı.

Ödül avcıları Karlsson’un peşine düşmesin diye ona göz kulak olması gereken Küçükkardeş’in işi hiç de kolay değildir. Üstelik Kara Hanım ile Julius amca da olaya dâhil olunca işler epey bir çığırından çıkacaktır.
Çatıdaki Karlsson’un bu macerası da en az diğer iki kitabı kadar keyifli ve komik!


YAZAR HAKKINDA
Astrid Lindgren (1907-2002) çocuk hakları, şiddetsiz yaşam ve tüm insanlık için eşitlik adına mücadele eden cesur ve ikna edici bir insandı. Tüm dünyada en çok okunan çocuk kitabı yazarlarından biri olarak, kitapları İsveççeden 100’den fazla dile çevrilmiş ve 35 hikâye kitabı ile 41 resimli çocuk kitabı tüm dünyada 170 milyondan fazla satmıştır.
Dünyanın en güçlü kızı Pippi Uzunçorap karakteriyle tanınan yazarın çok sevilen diğer eserleri arasında Aslanyürekli Kardeşler, Haydudun Kızı Ronja, Şamatalı Köy, Yaramaz Emil ve Mio, Benim Mio’m bulunmaktadır.
Astrid Lindgren hayata veda ettikten sonra İsveç devleti her yıl, kendi kategorisinde en büyük ödül olarak nitelendirilen Astrid Lindgren Anma Ödülü’nü çocuk ve genç yetişkin edebiyatına önemli katkılarda bulunan kişi ya da kurumlara takdim etmeye başlamıştır. BBC Culture tarafından 2023 yılında açıklanan tüm zamanların en iyi 100 çocuk kitabı listesinde Pippi Uzunçorap serisi üçüncü olmuştur.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015