%10
Cenk Hikayeleri : Topal Kasırga - Bahadıroğlu, Yavuz

Cenk Hikayeleri : Topal Kasırga

Yavuz Bahadıroğlu

Yayınevi: Ketebe Genç

Yayın tarihi: 05/2024

ISBN: 9786256309203

Karton Kapak | Türkçe | 128 Sayfa | 13,5 x 20 cm

Tür: 7-10 Yaş Okuma Kitapları

  • 188,10 TL

Cenk Hikâyeleri, naraları tarihte yankılanan kahramanların destansı öykülerini günümüze taşıyor ve efsaneleştirerek yeniden canlandırıyor... Sunguroğlu’nun keskin kılıcı, Umur Bey’in dahiyane taktikleri ve Kulaksız Ömer’in sarsılmaz kararlılığı; kaleleri fethetmek, gölgeler içindeki casusları takip etmek ve imkânsız görevlerin üstesinden gelmek için yeterli olabilir mi? Coşku, heyecan ve intikam fırtınalarının estiği bu epik serüvenlerde, her sayfa yeni bir evrenin kapısını aralıyor. Hain planlarla cengâverlerimizi alt edebileceğini zanneden düşmanlarla dolu bu hikâyelerde, kahramanlarımızın cesareti ve kararlılığı, genç okurları olağanüstü bir yolculuğa çıkarıyor.
Yavuz Bahadıroğlu’nun kaleminden çıkan bu seri, muhteşem anlatımı ve etkileyici çizimleriyle genç okurlarını soluksuz okunacak ve asla unutulmayacak bir maceraya davet ediyor. 
*
Tarihin en unutulmaz anlarından birini anlatan Topal Kasırga, namı dillere destan Kulaksız Ömer’in, Timur ordusunun Sivas Kalesi’ne yaklaşmış olduğu haberini getirmesiyle başlıyor. Bu haberden sonra ise hiçbir şey eskisi gibi olmuyor...
Osmanlı İmparatorluğu’nun karışık bir döneminde, hikâyesinin merkezine Sivas Kalesi’ni alan Topal Kasırga, genç okurları, yürekleri cesaret dolu kumandanların, kalpleri vatan aşkıyla atan nice kahramanların düşmanla olan kıyasıya mücadelesine tanıklık etmeye çağırıyor.

 

Cenk Hikayeleri için şu an satın alabilecekleriniz

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015