%10
Ceza Hukuku Çalışma Kitabı : Geniş Anlamda  - Karakehya, Hakan

Ceza Hukuku Çalışma Kitabı : Geniş Anlamda

Hakan Karakehya

Yayınevi: Nisan - Akademik

ISBN: 9786059393065

Türkçe |

Tür: Hukuk

  • 13,50 TL
  • 15,00 TL

KPSS ve Adli - İdari Hakimlik Sınavlarına Uygun
Geniş Anlamda Ceza Hukuku Çalışma Kitabı - Hakan Karakehya - Nisan
Ceza Hukuku Özel Hükümler
Ceza Muhakesi Hukuku
İnfaz Hukuku ; ile ilgili Çoktan Seçmeli , doğru yanlış testlerinden oluşmaktadır.
ÖNSÖZ
 Bu çalışma, öğrenciden gelen pratik çalışma taleplerini karşılama ve geçmiş Yıllarda hukuk fakültesinde kullanılan sınav sorularını derli - toplu şekilde bir araya getirme amacıyla kaleme alınmıştır. Dolayısıyla kitabın, gerek öğrencilere gerekse de geniş anlamda ceza hukuku alanında çalışmayı seven ya da bilgisini ölçmek isteyen kimselere faydalı olacağı umut edilmektedir.
 
Kitap içerisinde hem maddi ceza hukukuna hem ceza muhakemesi hukukuna hem de infaz hukukuna ilişkin sorulara yer verilmiştir. Maddi ceza hukuku bakımından sorular, daha çok özel hükümlere yönelik olarak hazırlanmıştır. Ancak birçok sorunun doğru şekilde cevaplanması, sağlam bir genel hükümler bilgisini gerekli kılmaktadır. Bu nedenle özel hükümlere ilişkin birçok sorunun genel hükümlerle bağlantılı olarak kurgulandığını belirtmek gerekir. Hazırlanan sorular, ceza hukuku özel hükümler ve ceza muhakemesi hukuku bakımından konulara göre sınıflandırılmıştır. İnfaz hukukuna iliskin sorularda ise böyle bir yol izlenmemiştir. Hazırlık sürecinde, temel teorik bilginin öğrenilip öğrenilmediğini değerlendirmenin yanında, teorik bilginin doğru şekilde kulla nılıp kullanılmadığını da ölçecek sorular oluşturulmasına gayret edilmiştir.
 
Çalışmanın dil yanlışlarına ve şekle ilişkin düzeltmelerini yapan meslektaşım Arş. Gör. Asuman İnce’ye, yayın sürecindeki taleplerimi samimiyetle karşılayan Nisan Kitabevinin değerli çalışmalarına teşekkür ederim.
 
İlgilisine faydalı bir çalışma olması dileğiyle...
 
Doç. Dr. Hakan KARAKEHYA
 
25.06.2016; Uluönder, Eskişehir

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı