%5
Ceza Hukuku:  Özel Hükümler - Güneş, Halil

Ceza Hukuku: Özel Hükümler

Halil Güneş

Yayınevi: İkinci Sayfa

Yayın tarihi: 02/2015

ISBN: 9786054655731

Türkçe | 512 Sayfa | 13,50 x 19,50 cm

Tür: Hukuk

  • 28,50 TL
  • 30,00 TL

Kitap, Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Sınavı başta olmak üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) da dâhil memuriyet sınavlarına girecek adayların ceza hukuku genel hükümler alanında karşılarına çıkacak olan soruları eksiksiz şekilde çözmelerini sağlamak gayesiyle hazırlanmıştır.
Bu kapsamda ceza hukukunun genel hükümleri başlı başına ele alınarak incelenmiş; ceza hukukunun özel hükümleri bu kapsama dâhil edilmemiştir. Bununla amaçlanan husus, konuları eksiksiz ve tam olarak açıklamanın yanı sıra, yeteri miktarda sorularla konuları pekiştirmek ve okuyucunun soruları eksiksiz şekilde cevaplamasını sağlamaktır. Bu nedenle ceza hukukunun özel hükümleri bu kitaba dahil edilmemiş ve ayrı bir kitap şeklinde çıkarılmasının daha doğru olacağı düşünülmüştür.
Kitabın içeriğinde yer alan her bölümden sonra bölüm özetine yer verilmiştir. Bu sayede okunan bölümün önemli noktalarının daha kısa sürede gözden geçirilmesi olanağı sağlanmıştır.
Kitabın sonunda iki adet deneme sınavına yer verilmiştir. Esasen bu iki deneme sınavı özünde 8 adet deneme sınavı içermektedir. Çünkü her bir denemede 20 adet soru bulunmaktadır. Ceza hukuku genel hükümler kısmından Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Sınavında ortalama 5 soru çıktığı dikkate alındığında, her bir deneme sınavı esasen dört deneme sınavı niteliğindedir.
 
Sadece sınavlar için değil, aynı zamanda günlük hayatınızda da rehber bir kaynak olarak kullanabileceğiniz, son derece anlaşılır bir dille alanında uzman bir hoca tarafından yazılmış olan kitabımız Şubat ayı içinde satışa sunuluyor olacak.

Ceza Hukuku için şu an satın alabilecekleriniz

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı