Çilingir - Yılmaz, İdris

Çilingir

İdris Yılmaz

Yayınevi: Kutup Yıldızı

ISBN: 9786055291105

Türkçe | 176 Sayfa | 13,5 x 21 cm.

Tür: Kişisel Gelişim

Karşılığı olmayan sözlerle zihinlerin darlaştığı, ilkel zaman insanları gibi el-kol işaretleriyle anlaşılmaya çalışıldığı günlerin girdabındayız. Bunca eğitim-öğretim kurumları, basın-yayın organları, sanal âlemin facebook, twitter'lerine rağmen söz haznesi daralmış. Daralan söz haznesi tasavvur ve tahayyülü ıssız çöllere çevirmiş. Çölün ürküten ıssızlığının aksine toplumu vahşi bir gürültü kaplamış. Bu gürültü de neyin nesi kimin fesi!

Alanında uzman bir psikologun verdiği habere göre, dünyada her dört insandan biri "Panik Atak" hastası. İşin korkutan yanı, oranın gün geçtikçe arttığıdır. Kadınlarda daha sık görülen bu hastalığın yaş dilimi 18-45 yaş olarak görülmüş. İnsanın en verimli yaş ortalaması olduğu görüldüğünde, vehâmet daha da korkutuyor. Bir zihin problemi olduğu söylenen Panik Atak tedavisinin, telkîn ve uzun süreli ilaç kullanımına bağlanıyor.

 Her dört insandan birinin Panik Atak olması toplumun cinnet kampına döndüğünün göstergesidir. Cinnet kampı diyorum; çünkü Panik Atak hastalığı cinnî bir hastalıktır. Modern ilimler, cin, şeytân ve onun avânesi olan can tâifesini tanımaz. Tanımadığı için de tanımlayamaz. Tanımsız, tanımlamasız bir hastalığa kendi içinde bir isim vermiş, bu isimle hastalara muamele etmiştir. İsim, panik atak, panik bozukluğu, somatik... Diye dallara ayrılıyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı