Çocuk Hastalarda Covid-19 Yönetimi - Kazancı, Elif Güler

Çocuk Hastalarda Covid-19 Yönetimi

Elif Güler Kazancı

Yayınevi: EMA Tıp

Yayın tarihi: 04/2021

ISBN: 9786257849142

Editör : Ahu Pakdemirli

Ciltli | Türkçe | 250 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Tıp-Sağlık

 İki bin on dokuz yılının sonlarında Çin’in Wuhan kentinde açıklanamayan pnömoni vakalarının başlaması ile yeni bir virüs tanımlanmış, COVID-19 adı ile tüm dünyaya şiddetli yayılım göstermiştir. Ülkemizde de vakaların resmi olarak tanımlanmasından kısa süre sonra pandemi olarak kabul edilmiştir.

Bu pandemi sürecinde virüsten daha az etkilenen grup olan çocuklar, sıklıkla asemptomatik ya da hafif klinik bulgular gösterse de, bazı durumlarda ağır seyreden olgular bildirilmiştir. Şu an için çocuklarda COVID-19 enfeksiyonuna yönelik kesinleşmiş tedavi protokolleri bulunmamaktadır.

Bulaşın azaltılması, yeni vaka sayılarının azaltılması sağlık sistemi üzerindeki yükün hafifletilmesi açısından çok
önemlidir.

Ülkemizin COVID-19 mücadelesinde bizlerin görevi, en güncel bilimsel verileri, tanı, tedavi ve uygulamaları öğrencilerimize, hekimlerimize, tüm tıp camiasına aktarmaktır. Bu kitap COVİD-19 ile mücadelemizin bir kanıtıdır. Bilimsel gerçeklerin yanı sıra, ülkemizin başarılı salgın yönetimini de gözler önüne sermesi bakımından önem arz etmektedir. Çocuklar bir ülkenin göz bebeği, dünyanın geleceği, umudun diğer adıdır.

Bu kitapta COVID-19 enfeksiyonu başladığı andan günümüze kadar geçensüreçte derinlemesine irdelenmiş, dünyadaki bilimsel veriler ışığında; çocuklarda en güncel tanı, tedavi ve uygulamalar ülkemizin başarılı salgın yönetim stratejileri ile birleştirilerek anlatılmıştır. Pandemi sürecinde önünüzü göremediğiniz, yolunuzu bulamadığınız, seçimler yapamadığınız anlarda yol gösterici bir rehber olacaktır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2023 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015