Companero Rosita - Kutlutaş, Neşe

Companero Rosita

Neşe Kutlutaş

Yayınevi: Vadi

Yayın tarihi: 12/2016

ISBN: 9786055830571

Türkçe | 256 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Hapiste  karanlık hücrede tek başına dururken, öyle  günler yıllar geçirmişken, kimseden bir haber alamadan, kimseyle  konuşmadan, dünya hani çok uzakta kalmışken birden bir ışık belirir, bir ses, bir umut… ‘‘Sen tasalanma…’’ diyen bir ses… İşte o umut  ışığının öyküsü bu kitap.

Işığın peşine  düşmüş pervane  misali, yanmaya razı, dönmemeye  yeminli, çıktığı yolun taşlarına kendi elleriyle, cesaret ve sabırla döşeyen Rosa’nın hikayesi. Yoksul çocuklara güzel günler gösterebilme umuduyla gerillalara katıldığı Peru’nun dağlarından Türkiye’ye uzanan bir yol hikâyesi… Bir solukta okuyacağınız, inancın sevgiyle, işkencenin metanetle, anneliğin merhametle örüldüğü bir yol… ‘‘Companero Rosita’’nın kendini keşfederek bir tırtıl misali kelebeğe dönüşüp farklı bir dünyaya kanatlanışının öyküsü…

‘‘Companero Rosita’’, dingin ve duru bir anlatımla demlenmiş bir belgesel roman. Heyecanını kaybetmeden sabrı telkin eden, acılara kafa tutarken gözyaşlarını hapsetmeyen inançlı ve inatçı Rosa’nın herkese anlatacak bir şeyi var.

Zeynep Zelan

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı