Cumhuriyetten Osmanlıya Mübarek Dönüş - Tuncer, Mutlu

Cumhuriyet'ten Osmanlı'ya Mübarek Dönüş

Mutlu Tuncer

Yayınevi: Etki

Yayın tarihi: 06/2013

ISBN: 9786055117061

Türkçe | 224 Sayfa | 14 x 20 cm.

Tür: Politika - Türkiye

"Atatürk araştırmalarında Örsan Öymen Ödülü" sahibi Gazeteci Yazar Mutlu Tuncer'in bu kitabı, seçilmiş yüz yazının "Türkiye'nin Türk Halkına dayatılmaya çalışılan 'yeni yüzünü' ortaya koyduğunu" anlatırken, ülkede yaşanan kaos ortamına, haksızlıklara, şaşkınlık veren uygulamalara ve çelişkili politikalara dikkat çekiyor. Olaylara mizahi yaklaşımı onun tarzını yansıtıyor olsa da, Türk Halkı'nın dikkatinden kaçan önemli ayrıntıları gözler önüne seren yazıları, bir solukta okuyucuya son 10 yılın özetini sunuyor...
-Etki Yayınları-

Mutlu Tuncer, sözcüğün tam anlamıyla "çekirdekten gazetecidir". Doğru bildiğini dokuz köyden kovsalar da söylemekten, yazmaktan çekinmez... Dili sivri, kalemi sert, gönlü yumuşaktır.Mutlu'nun "dokunulmazları" vardır. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne söz söyletmez. Atatürk'ün yolu, onun yoludur, Türk Bayrağı kutsalıdır.

Yazdığı her yazıda ezilen, horlanan insanların avukatlığı vardır.
Türkiye'nin gerçekleri vardır. Çaresiz insanların sesi vardır.
Mutlu yazmak için yazmaz, yazdığı her yazı onun beyninin teridir. 
Keyifle okuduğunuz köşe yazılarının bir bölümünü bu kitapta topladı ve sizlere sundu. Bu yazıların 9 Eylül Gazetesi'nde yer alması da bizim övüncümüzdür.
-Atilla Sertel-, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

Mutlu Tuncer, gazetecilikte deneyimli bir kardeşimizdir.
9 Eylül Gazetesi'nde yazdığı yazıların tümünde yüreği vardır, vatan, bayrak sevgisi vardır. Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü içinde kardeşçe yaşamanın sevdası vardır.

Mutlu Atatürkçüdür... Milliyetçidir... Atatürk milliyetçiliğinden ödün vermez. Yazıları bunun kanıtıdır. İyi ki gazetede çıkan bu yazılarını bir araya getirdi. Kitap Türkiye'nin sonraki yıllarını aydınlatacak nitelikte. Yüreğine, beynine sağlık, sevgili kardeşim... Yolun, yolumuz açık olsun.
-Uğur Dündar-

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı