%28
Demokratik Okullar - Hecht, Yaacoy

Demokratik Okullar

Yaacoy Hecht

Yayınevi: Yeni İnsan

Yayın tarihi: 03/2022

ISBN: 9786257537322

Çevirmen : Eda Askeri

Karton Kapak | Türkçe | 280 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Eğitim (Genel)

  • 179,28 TL

Artık heyecanını kaybetmiş bir eğitim sistemimiz var. Yapılan bir çalışmaya göre öğrencilerin %98’i derslerde sıkılıyor. Öğretmenler öğretme motivasyonlarını kaybediyor. Liseyi bitirinceye kadar saatlerce İngilizce dersine giren öğrenciler, bir tek cümle kuramaz durumdalar.

Mevcut sistem sürdürülebilir değil. O hâlde hep beraber arayış içinde olmalıyız. Demokratik Okullar böyle bakınca bize fikir verebilir. İlham almak için fırsat sunabilir.

Demokratik eğitimin başlıca amaçlarından biri: Öğrencinin, hedeflerinin farkına varması için araçlar edinmesine yardımcı olmaktır. Her çocuk, kendisi için kıymetli olan bilgiyi edinme yollarını bulmaya çalışır. Okul ve öğretmen bu noktada onun en büyük destekçisidir. Bu sayede öğrenme, pasif yapılan bir iş hâlinden çıkıp, öğrencinin aktif olduğu bir konuma yükselir.

Dünyadaki ilk demokratik okulun kurucusu ve müdürü Yaacov Hecht, kendi deneyimlerinden hareketle demokratik eğitimden anladıklarını özgürce paylaşıyor. Kendisi de bir zamanlar öğrenme güçlüğü çeken yazar, yıllar sonra birbirinden farklı öğrencilerin kendilerini bulmalarına yardımcı olmak için Hadera Demokratik Okulunu inşa ediyor.

Demokratik Okullar yalnızca bir okulun bir çocuğun hayatına ne denli tesir edebileceğini anlatmıyor. Aynı zamanda bir çocuğun bir okula neler katabileceğini de gösteriyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015