Denenmiş Şifalı Bitkiler Reçeteleri - Yalçın, Ayhan

Denenmiş Şifalı Bitkiler Reçeteleri

Ayhan Yalçın

Yayınevi: Geçit

Yayın tarihi: 09/1997

ISBN: 9789757699088

Türkçe | 430 Sayfa |

Tür: Şifalı Bitkiler

Anadolu'da, 500 kadarı ''Tıbbi bitki'' sınıfına giren 10 binden fazla yabani bitki türü vardır. Bu bitkiler, 4000 yıldan beri bu topraklarda yaşayan değişik kültürlere sahip insanlar tarafından ilaç olarak kullanılmıştır ve halen de kullanılmaktadır.
Bu bitkilerin etkileri, faydaları, zararları -geçen yüzyıllar içinde- insanlar tarafından öğrenilmiş; böylelikle de folklorik bir bilgi birikimi meydana gelmiştir. Bu arada, biyolojik asıllı ilaç ve ilaç hammaddeleriyle uğraşan eczacılık biliminin (Farmakogonozi) halk ilaçlarını ve bunları folklorik bilgilerle inceleyen bir bilim dalı olan ''Etnofarmakonozi'' önem kazanmıştır. Günümüzde de bitkisel tedavilerin devam ettiği görülmektedir. Ancak, bu arada büyük bir tehlike de giderek artmaktadır.
Terkibi, üreticisi tarafından açıklanmayan, her derde deva olduğu söylenilen ilaçları satanlar da çoğalmıştır!
Halk, öncelikle şunu bilmelidir: Bir ilacın -ister sentetik, ister bitkisel, ister bitkisel, isterse hayvani olsun- etkili olabilmesi için, önce bu ilacı kullanacak olan kişinin hastalığının doğru teşhis edilmesi şarttır. Bunu yapacak olan da Hekim' dir; ilacı yazacak olan da O' dur. İşte bu noktadan sonra, yine hekime sormak kaydıyla bitkisel ilaçlar da kullanılabilir!

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı