%20
Denizde 82 Gün : Atlantikten Akdenize - Elbirlik, Nazmi

Denizde 82 Gün : Atlantik'ten Akdenize

Nazmi Elbirlik

Yayınevi: Naviga

Yayın tarihi: 03/2021

ISBN: 9786057487629

Türkçe | 406 Sayfa | 22,00 x 28,50 cm

Tür: Deniz – Yelken

  • 240,00 TL
  • 300,00 TL

Atlantik’ten Akdeniz’e modern seyahatname: Deniz’de 82 Gün çıktı.

İş insanı ve amato¨r denizci Nazmi Elbirlik’in yazdıgˆı Naviga Yayınları Deniz Kitapları Serisi’nin yeni u¨yesi Denizde 82 Gu¨n, raflardaki yerini alıyor. Yazarın Lagoon 56 model Lollipop’la yaptıgˆı rotayı, Fransa-Atlantik kıyısından Akdeniz'e kadar u¨lke u¨lke, s¸ehir s¸ehir anlattıgˆı bu seyahatnamede aynı zamanda Elbirlik’in deniz maceraları, hatalarından çıkardığı dersler ve tekne yolculuğunun püf noktalarına yer veriliyor.
Nazmi Elbirlik bu kitapla aatın aldıgˆı teknenin transferine katılıp liman liman gezmeyi planlayanlara bilgi vermeyi, hic¸ du¨s¸u¨nmeyenlerin aklını c¸elmeyi, seyahat tutkunlarına ilham olmayı hedefliyor ve hedefini başarıyor. Yazar hayatı ertelememeyi o¨gˆretecek 400 sayfalık bir seyir defteri diye nitelediği bu kitabı şu sözlerle anlatıyor: “Hayalden gerc¸egˆe do¨nen bu seyahatimizdeki 82 gu¨nde rotamızdaki s¸ehirler, limanlar, koylar ve yol boyu denizde o¨nceden kurdugˆumuz hayallerin bile o¨tesinde yas¸adıgˆımız yu¨zlerce anı. Benim ve es¸im U¨mit’in hayata bakıs¸ımızı, o¨zgu¨venimizi son derece olumlu yo¨nde etkiledi. Duragˆan hayattan aldı, gezgin ruhumuzu tetikleyip ufkumuzu ac¸tı. Yolculugˆumuzun bana kazandırdıklarını s¸o¨yle o¨zetleyebilirim... Hic¸bir s¸eyi denemeden “Yok ben yapamam” deyip o¨nyargılı olmamayı; denizle nasıl barıs¸ık olunacagˆını, tabiatı yenmek yerine onunla nasıl dost olunacagˆını; denize olan korkuların yerine o¨zgu¨venimi nasıl kazanacagˆımı; yarını degˆil, o¨nce bugu¨nu¨ yas¸amayı; hayatın c¸atlak bardaktaki su misali ic¸sen de ic¸mesen de akıp gidecegˆini; kısaca o¨nu¨mu¨zdeki hayatı ertelememeyi o¨gˆretti.”

Deniz’de 82 Gün’ün limanları
Bordeaux, Royan, Arcachon-Ferret, Hendaye-Hondarribia, San Sebastian, Bilbao, Santander, Gijon, Ribadeo, Viveiro, A Coruna, Camarinas, Muros, Baiona, Povo da Varzim, Porto, Figueira da Foz, Cascais, Lizbon, Sines, Portimao, Canal de Olhao, Chipiona-Sevilla, Barbate, Cebeliatarık-La Linea, Nueva Andalucia-Marbella, Malaga, La Hierradura, Almerimar, Aguilas, Cartagena, Mar Menor, Alicante, Moraira, Formemtera Adası-Saona Plajı-La Savina-Espalmador Koyu, İbiza Adası,-Tarida Koyu-San Antonio, Palma de Mallorca, Sa Rapita-Ses Covetes Plajı, D’Adratix-Saint Elm-Santa Ponsa, Palma de Mallorca-Ses Covetes Plajı, Porto Petro-Cala d’Or, Porto Cristo-Aguilla Koyu, Alcudia-Pollença Körfezi, Minorka Adası, Sant Tomas Plajı-Mahon-L’Aire Adası-Mahon, Ciutadella, Saura Plajı-Sant Tomas Plajı, Colom Adası-Fornells, Arenal Koyu-Fornells, Colom Adası-Mahon.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Beyoğlu
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı