%20
Denizkizi Derina - Gökozan, İpek

Denizkizi Derina

İpek Gökozan

Yayınevi: İnkılap

Yayın tarihi: 04/2019

ISBN: 9789751039545

Yazar : Nazlı Akçura

Türkçe | 32 Sayfa | 23 x 23 cm

Tür: 0-6 Yaş Okuma Kitapları

  • 97,60 TL

ÖZGEÇMİŞ

Yazarlar

İpek Gökozan
Uzman Klinik Psikolog İpek GÖKOZAN, Koç Üniversitesi İşletme ve Psikoloji bölümlerinden eş zamanlı olarak %100 başarı bursu ile mezun olmuştur. Klinik psikoloji alanındaki uzmanlığını bölüm birinciliği ile mezun olduğu Doğuş Üniversitesi’nden almıştır.  Çocuk, ergen ve genç yetişkinlerle yoğunluklu olarak psikoterapi çalışmalarını sürdüren Gökozan, bir vakıf üniversitesinin psikoloji bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Çocuklarla ilgili sosyal sorumluluk projelerine gönüllü destek vermenin yanı sıra, yazdığı öyküler ile çocukların hayal dünyalarına dokunuyor olmanın önemine inanmaktadır.


Nazlı Akçura
1983 Balıkesir doğumludur. Koç Üniversitesi ve Milano Bocconi Üniversitesi’nde %100 başarı bursu ile ekonomi ve işletme eğitimleri almış, uzun yıllar uluslararası firmaların pazarlama departmanlarında marka yöneticiliği yapmıştır. Şu anda Manisa’daki çiftliklerinde arıcılık ve organik tarım ile uğraşarak çocuklarını hayvanlarla ve toprakla iç içe yetiştirmektedir. Yaşadığı hayatta bir iz, çocuklarına gülümseyerek hatırlayacakları bir miras bırakabilmek, hayata değer katabilmek yegâne amacıdır. Bunu da en iyi yazarak yapabileceğine inanmaktadır. Ekim 2017’de yayımlanan Sri Lanka üzerine yazdığı seyahat rehberi Sri Lanka’yı Keşfedin ilk kitabıdır. Öyküleri çeşitli edebiyat dergilerinde yayımlanmaktadır.


Resimleyen

Nevin Erbulan
1994 İstanbul doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun olmuştur. Projelerini, ilgi duyduğu illüstrasyon alanında gerçekleştirmektedir. Betimlemelerinde, çocukların içindeki yaratıcı gücü etkileyerek, hayal dünyalarına hitap etmeyi amaçlamaktadır. Sanatın en saf halini çocukların gözlerinden yansıtırken, çocuk-sanat arasındaki bağı en üst seviyeye taşımak hedefindedir. Mezuniyetinin ardından uluslararası bir reklam ajansında illüstratör olarak çalışmaya başlamış, şu anda da uluslararası bir e-ticaret sayfasının illüstratörü olarak kurumsal iş hayatına devam etmektedir. Bu süre zarfında, freelancer olarak, resimleme sanatıyla tanıştığı ilk günden bu yana üzerinde tutkuyla çalışıp keyif aldığı, çocuk oyunları ve kitapları çizerliğine devam etmektedir.

ARKA KAPAK YAZISI

Denizkızı Derina ve dostları denizatı, balon balığı ve çekiç başlı köpekbalığı…
Onlar, Pomida Denizi’nin sevimli su altı sakinleri…
Tümünün ortak bir noktası var:
Biricik ve kendilerine has özelliklere sahip olduklarını unutup, aldıkları olumsuz bir eleştiri ile kendilerini yetersiz hissetmeleri…
Bakalım bu hikâyede neler yaşayacaklar, kendi farklılıklarını keşfedip, biricik olduklarının nasıl farkına varacaklar?
Merak ediyorsan, sayfaları çevirmeye başla!

Çocuklarda Özgüven Serisi’nin bu 2. kitabında, Denizkızı Derina, hem su altındaki arkadaşlarına hem de minik okuyucularına sesleniyor:
“Herkes kendi farklılıkları ile değerlidir.
Kendine has özellikleri vardır ve biriciktir.”

Çocuklarda Özgüven Serisi’nin her kitabında farklı bir tema var:
Küçük Bulut Pofini’de, içindeki gücü keşfedişinin hikâyesini,
Yavru Ayı Fanfan’da, hata yapmaktan endişe etmek yerine, vazgeçmeyip çabalamanın getirdiklerinin hikâyesini bulacaksınız.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2023 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015