%15
Devletle Kalkınma : Fikret Şenses’e Armağan - Tiryakioğlu, Murad

Devletle Kalkınma : Fikret Şenses’e Armağan

Murad Tiryakioğlu

Yayınevi: İletişim

Yayın tarihi: 11/2020

ISBN: 9789750529948

Türkçe | 415 Sayfa | 13 x 19,5 cm

Tür: Türkiye İktisat Tarihi

  • 69,28 TL

 Devletle Kalkınma, devletlerin iktisadi kalkınma süreçlerindeki rollerinin yeniden gündeme geldiği günümüzde Türkiye örneğini merkeze alıyor ve farklı ülke deneyimleriyle zenginleştirerek çok boyutlu bir yaklaşım sunuyor.
“Değerli bir yazar grubunun katkılarıyla, devletin kalkınma süreçlerindeki rolünü farklı boyutlarıyla ve ülke örnekleriyle inceleyen önemli bir çalışma.
Bu alanda Türkçe yazına öncü nitelikte bir katkı olduğunu düşünüyorum.
Kitabın Fikret Şenses’e armağan edilmiş olması ayrı bir anlam taşıyor.”                                                                                  Ziya Öniş, Koç Üniversitesi
“Türkiye’nin yetiştirdiği en değerli iktisatçılarından Fikret Şenses’e armağan olarak hazırlanan bu zengin derleme, değişik boyutlarıyla devlet-ekonomi ilişkisini irdeliyor. Sosyal politikalardan küreselleşmeye, teknolojik gelişmeden bölgesel kalkınmaya, para politikasından tarım politikalarına, Türkiye’nin yakın geçmişinden Japonya, Güney Kore, Çin örneklerine uzanan bu çalışmalar, devletin değişen fakat önemini yitirmeyen rolünü gözler önüne seriyor. Bu kitaptan siyasal ekonomi ile ilgilenen herkesin
faydalanabileceğini düşünüyorum.”
Dani Rodrik, Harvard Üniversitesi
“‘Bir ülkenin ticaret stratejisi, aynı zamanda sanayi stratejisidir’ görüşünü kalkınma iktisadı yazınına bayrak edinen Fikret Şenses hocaya adanmış on iki seçki. Devletin iktisadi kalkınmadaki olmazsa olmaz rolü; küresel ticaret, yeni normal ve kalkınmacı devlet, çarpıcı örnekler, dersler… Her sayfasında Fikret hocanın sesi, soluğu, adımları…”
A. Erinç Yeldan, Kadir Has Üniversitesi

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı