Devşirmeler ve Devletsizler - Önal, Ahmet

Devşirmeler ve Devletsizler

Ahmet Önal

Yayınevi: Peri

Yayın tarihi: 05/2018

ISBN: 9786059649193

Türkçe | 472 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Azınlık-Etnik

Her yazı ve görüş, tartışılmaya ve katkı sunulmaya muhtaçtır. Herhangi bir görüşü önyargıyla reddetmemek ya da kabul etmemek, bilim yöntemiyle tartışmaya açmak geliştirici olur.
Yakın Doğu halklarının tabi tutulduğu soykırım, sadece bir halkı hedef almadı. Tüm otokton halkları hedef aldı ve bu dünya tarafından görülmek istenmedi. Bunun neden ve sonuçlarını kavramaya çalışmak, tartışmak önemlidir.

Yaşananlar, evrensel hukukta bir Kürd, Ermeni, Rum, Pontus, Laz vs. sorunu olmaktan ziyade, tüm halkların, ulusların ve dünya insanlığının sorunudur. İrkçılığa, şovenizme, soykırıma, asimilasyon ve sömürgeciliğe karşı, ulusal hak eşitliği, demokrasi ve bağımsızlık, insanlıktan, haklarından yana olma, tutum alma ve insani davranma gereğidir!
Sosyal bilimlerde, kavramları doğru kullanmak, çarpıtılan kavramları tartışmaya açmak, içeriğinden boşaltmadan vermek, ikirciksiz eleştirmek elinizdeki kitapta önemli bir yer tutar.
Korkudan kendini korumak, en esaslı savunmadır. Korku, insanı tutumsuz kılar, ruhunu çürütür ve köle durumuna düşürür. Insani duyarlılığı korumak, insanlığın aidiyetleri ile çürütülmesine karşı durmak, düşünce ve tartışma özgürlüğü ortamının yaratılmasını sağlamak, canlı kılmak önemlidir.

Elinizdeki kitap ile mutluyum ki; bilmek, gelişmek ve kritik etmek isteyen siz okurlarla birlikteyim!

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı