%10
Deyimler ve Hikayeleri 2 - Arvas, Selcen Yüksel

Deyimler ve Hikayeleri 2

Selcen Yüksel Arvas

Yayınevi: Carpe Diem

Yayın tarihi: 05/2022

ISBN: 9786051442730

Türkçe | 144 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: 7-10 Yaş Okuma Kitapları

  • 40,50 TL

 Dikkat! Son bin yılın en önemli havadislerini sakın kaçırmayın! Deyimlerin sır perdesi aralanıyor, arkalarında yatan olaylar gün yüzüne çıkıyor...

Kapıdan kovulsa bacadan giren arsız kedİ niçin renk değiştirdi? Hocasının anlattıkları bir kulağından girip öbür kulağından çıkan talebenin dâhiyane fikri neydi? Pire için yorgan yakan gelinin çeyiz gününde neler yaşandı? Günleri sayılı olan adam
kefeni yırtmayı nasıl başardı? Bitmek bilmeyen yılan hikâyesindeki o yılana ne oldu? Dertsiz başını derde sokan delikanlı aslında masum muydu?

Hepsi ve daha fazlası işte bu kitapta!

Deyimler bir dilin zenginliğidir. Anlatıma güzellik, güç ve canlılık katarlar. Yazarken ve konuşurken doğru şekilde ne kadar çok deyim kullanırsak ifadelerimiz o kadar güzel, kendimiz de o kadar havalı oluruz. Böylece bizi dinleyenlerin hayranlıktan ağzı açık kalır, sevenlerimizin göğsü kabarır, bize de beşlik simit gibi kurulmak kalır.

İşte, bu kitapta deyimlerin anlamlarını ve kullanımlarını kolay kavramanız için birbirinden güzel hikâyeler okuyacaksınız. Okurken kimi zaman kilolarca turşuluk arasında kaybolacak, kimi zaman çorbaya atacak tuz bulamayacaksınız. Bazen medrese öğrencileriyle laflayacak, bazen bir çiftçinin bağında dolanacaksınız.

Çenesi düşük kızın neler konuştuğunu, dişleri dökük ninenin nasihatlerini ve yılan hikâyesinin sonunun nasıl bittiğini merak ediyorsanız buyurun cenaze namazına! Şey, aman buyurun deyimlerin ilginç ve eğlenceli dünyasına!

Deyimler ve Hikayeleri için şu an satın alabilecekleriniz

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı