%10
Dijital Çağda Fotoğraf Sanatı - Tatar, Onur

Dijital Çağda Fotoğraf Sanatı

Onur Tatar

Yayınevi: A7

Yayın tarihi: 03/2019

ISBN: 9786052191644

Türkçe | 336 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Fotoğraf

  • 27,00 TL
  • 30,00 TL

İcat edildiği 19. yüzyılın ilk yarısından günümüze değin estetik ile yakın ilişki içerisinde olan bir sanattır fotoğraf. Duyularla algılanan ve güzeli konu edinen estetik ise dönemsel olarak değişiklik gösterir ve fotoğraf sanatı bu değişimden hayli etkilenir. Dijital teknolojilerin yaygınlaşarak yaşamın her alanına nüfuz ettiği estetik anlayışı da farklı bir evreye girdi. Bu kitap dijital tabanlı teknolojilerinin gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla adından bahsedilir hale gelen dijimodernizm ve bu dönemde metin formunda yaşanan köklü değişimin ortaya çıkardığı hipermetin kavramı bağlamında çağdaş fotoğraf estetiği anlayışında yaşanan dönüşümü sergilemneyi arzulamaktadır.
Hipermetin, başta bilişim alanını ilgilendiren ve günümüzün tüm kültürel ürünlerini etkisi altına almış bir kavram. Dolayısıyla hipermetin üzerine yapılan sayılı araştırmalar, kavramı bilgi teknolojileri ya da bilbilim açısından ele alır. Bu araştırmalar, kavramın estetikle olan bağını kısmen göz ardı ederek, daha çok dijimodern dönemin kültürel ürünlerine odaklanır. Bu bağlamda kitapta ; modernizm, postmodernizm ve hipermetinle ilişkilendirilen dijimodernizm, zaman-mekân ve gerçeklik algısı ayrıca süje üzerinden açıklanır. Her bir dönemin yarattığı metin formu, yarattığı estetik anlayışı ortaya koyacak biçimde fotoğraf örnekleri üzerinden tanımlanır.

Yazar Hakkında:
Onur Tatar :
1984 yılında Gelibolu’da doğdu. 2008 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nden mezun oldu. Öğrenciliği döneminde çeşitli konularda fotoröportajlar hazırladı. 2012 yılında DEÜ Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. Görüntü yönetmenliği ve kurgu alanında çeşitli çalışmalarda yer alan Tatar, Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Doktora programından 2018 yılında mezun oldu. Karma ve kişisel sergilere katılan sanatçı, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nde akademik çalışmalarına devam etmektedir.

 

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Beyoğlu

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı