Dil Altında Bakla - Güzelöz, Adnan

Dil Altında Bakla

Adnan Güzelöz

Yayınevi: Cinius

Yayın tarihi: 03/2017

ISBN: 9786053239550

Türkçe | 110 Sayfa | 13 x 19,5 cm

Tür: Şiir

Şiir, duygu ve düşüncelerin beyinde damıtılarak, süzdürülerek hecelere dökülmesi, ve bir ahenk içerisinde kaleme alınmasıdır. Bu  duygu özleri, bestelenince de şarkı oluveririler. Onun için Şiirler ve şarkılar anılarımızı canlandırır, kendimizden bir şeyler buluruz içlerinde. Okuduğumuzda, dinlediğimizde duygulanır, geçmişe gideriz birdenbire.
Bu şiir kitabındaki şiirler gerçek bir doğaçlama. Vezin ve kafiye düşünülmeden duyguların kaleme alındığı, Orhan Veli’nin, Melih Cevdet Anday’ın, Oktay Rıfat’ın ekolü olan Garip akımının sanki günümüzdeki uygulması adeta.
Adnan Güzelöz, şiirlerini bazen gece yataktan kalkıp kaleme almış, bazen arabasını kenara çekip yazmış o anda gelen ilhamı kaçırmamak için.
Okuduğunuzda göreceksiniz. Hepsi hayatın içinden. Şiirsiz bir yaşam kendi duygularını dile getirememiş, yani yaşanmamış bir süreçtir.  Tıp doktoru olan Adnan Güzelöz, bu kitabında toplumu bir sosyolog gibi gözlemleyerek, onları ve kendi düşüncelerini ustaca kaleme dökmüş Birkaç satırla o kadar çok şey anlatmış ki.

Adnan Güzelöz’ün bu kitabında TRT repertuarına girmiş bazı şiirleri de yer alıyor.
Nejat Diler

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı