%25
Din Diyalog ve Ilımlı İslam - Nar, Cemal

Din Diyalog ve Ilımlı İslam

Cemal Nar

Yayınevi: Özgü

Yayın tarihi: 05/2018

ISBN: 9786059348645

Türkçe | 303 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Din / İslamiyet

  • 36,00 TL


Davet çalışmalarımız esnasında bazı dostlarımız “dinler arası diyalog” konusunda lehte ve aleyhte olarak ihtilafa düşmüşlerdi. Bizden bu konuda bilgi istediler. Biz de bu kitabı yazdık. Amacımız küçük bir kitapçık yazmaktı, fakat kalem söz dinlemedi, bu hale geldi.  Bizim bu kitabı yazmadaki amacımız, İslam dinini insanlaradoğru tanıtmak, İslam’ı, kendi ilkeleri doğrultusunda yaymaya çalışmaktır.
Kitap üç bölümdür. İlk bölümde dinin tanımı ve tasnifini işlendi. Bu bölümden amaç,“din” gerçeğini tanıtmaktır. Özellikle de batıl ve muharref dinleri tanıtmaktır. Çünkü “Ilımlı İslam” da bir tahrif ve tağyir/bozma ve değiştirme çabasıdır. Maalesef “diyalog” çalışmaları da zaten bu eksende dönüp dolaşmaktadır. Bu yüzden “İbrahimî Dinler” denilen, kökü “ilahî” ve “semavî”sayılan Yahudiliğin ve Hıristiyanlığın son durumlarını, son sözleriyle gördük. Bu bilgiler tartışmayı bitirebilir.
İkinci bölümde diyalogdan bizim ne anladığımız işlenmiştir. Kelime aslında “davet” ve “tebliğ” davasına yabancı değildir. Bugün dünya küçülmüş, insanlar her zamankinden daha fazla bilgi ve barışa ihtiyaç duyar olmuştur. Şüphesiz savaş gibi barışın da bir dili vardır.
Üçüncü bölümde ise, “Dinler arası Diyalog” enine boyuna işlenmiştir. Zaten tartışma alanı da bu bölümdür. Bu tartışmada ilk akla gelen, önce “Gülen ve cemaati,” şimdi ise “FETÖ” olarak bilinen yapıdır. Haliyle bu konuda öncelikle onların fikirlerini ve alt yapılarını açıklamaya çalıştık. Şüphesiz başkaları da vardır. Örnekler vererek bazılarını yazdık.
Faydalı olmasını diler, emeği geçen herkese ve teşekkür ederim.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı