%0
Din Sorgulanıyor - Tayfur, Hamdi

Din Sorgulanıyor

Hamdi Tayfur

Yayınevi: Alter

Yayın tarihi: 12/2023

ISBN: 9786051912448

Karton Kapak | Türkçe |

Tür: Politika - Türkiye

  • 120,00 TL

 Elinizdeki bu kitap, Türkiye’nin bu önemli gündem maddesi hakkında son iki yılda sosyal medya hesaplarımda, açık ve kapalı muhtelif gruplarda yazdığım yazıların bir derlemesinden oluşmaktadır. Bundan önceki yıllarda yazdığım yazıları, makaleleri ve denemeler yine Alter Yayıncılık tarafından “Yüzleşme” adıyla üç cilt olarak yayımlandı. Bu kitabı “Yüzleşme” serisinden bağımsız olarak hazırlamamın ve “Din Sorgulanıyor” ismini vermemin nedeni ise, bu kitapta sadece din eleştirilerine yer vermiş olmamdır. Yüzleşme serisinde de din eleştirileri çok önemli bir yer tutuyor ama tek konu bu değildi. Güncel siyaset, güncel olaylar, sosyal ilişkiler ve muhtelif konulara dair kısa denemeler de o kitaplarda yer almıştı. Ancak “Din Sorgulanıyor” kitabının tek bir konusu var; muhtelif açılardan din eleştirisi ve tartışmaları.
Yazılarımda sorgulanan dinde genel olarak tüm dinler hedef alınmakla birlikte eleştiriler ve tartışmalar özel anlamda “İslam Dini” üzerinden yürütülmüştür. Çünkü¨ yaşadığımız ülke Müslüman bir ülkedir, normal olarak tartışmalar da İslam üzerinden yürümektedir. Eğer Hindistan’da yaşasaydık muhtemelen din tartışmalarını Hinduluk üzerinden yürütürdük.
“Din nasıl eleştirilir?” veya “Dinin sorgulanmasında yöntem ne olmalıdır?” konusu da önemli bir konudur. Bu yüzden kitabı yazıları yazdığım tarih sırasına göre derlediğim hâlde ilk sıralarda yer alan yazıları, bu tarih sıralamasını dikkate almadan, din eleştirisi u¨zerine yazdığım yazılardan seçtim.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015