%20
Dış Politikada Bir Nefes - Baytok, Taner

Dış Politikada Bir Nefes

Taner Baytok

Yayınevi: Remzi

Yayın tarihi: 09/2005

ISBN: 9789751410641

Türkçe | 496 Sayfa |

Tür: Anı, Mektup

  • 38,00 TL
  • 47,50 TL

Benim bu kitabı alan okuyucudan bir farkım, daha doğrusu ayrıcalığım var:
Hem Taner Baytok'u yakından tanıyorum hem de bu kitabı sizden önce okuduğum için sevgili dostum ne yazmış hepsini biliyorum.
Taner kendi hayatını yazdı. Üstelik çok içten bir ifadeyle... Ama anlattıkları kendisiyle sınırlı kalmadı. Bu ülkenin, bazılarını tanıdığımız, bazılarını uzaktan bildiğimiz önemli kişilerini de artılarıyla eksileriyle ve gerçek kişilikleriyle alıp önümüze koydu. Dahası, başlayınca bitirmeden bırakılamayacak akıcılıktaki bir dil ustalığıyla yaptı.
Bu kitap zeki, yetenekli ve yürekli bir diplomat olmanın, o kişiye bir yandan itibarlı ve dopdolu bir hayat sunduğunu, öte yandan da zaman zaman handikap teşkil ettiğini anlatıyor. Ve Taner Baytok'un kaleminden çıkan "Dı? Politikada Bir Nefes" sayesinde, genellikle farkına bile varmadan yaşadığımız önemli dış politika olaylarının perde gerisindeki başarıları, başarısızlıkları, güçleri ve zaafları öğrenmek mümkün oluyor.
Türkiye'nin, özellikle 1960 sonrasının uluslararası ilişkiler ağırlıklı gerçeklerini merak eden herkes için bu kitapta çok bilgi var.
OKTAY EKŞİ

Büyükelçi Taner Baytok'un, anılarını herkesin anlayacağı açık kalp ve lisanla dile getirdiği ''Dı? Politikada Bir Nefes'' isimli kitabını, her Türk aydınının zevkle okuyacağına inanıyorum. Bu eser, diplomasi mesleğine olacak katkıları yanında, girift uluslararası ilişkilerin çözümünün ne denli bilgi, tecrübe, sabır ve sebat gerektirdiğinin kamuoyumuz-ca daha iyi anlaşılmasına da yardımcı olacaktır.
ÜMİT HALUK BAYÜLKEN
Emekli Büyükelçi, Eski Dışişleri Katibiumumisi, Dışişleri ve Savunma Bakanları

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı