%30
Dominion : Hristiyanlık Batı’yı ve Dünyayı Nasıl Dönüştürdü? - Holland, Tom

Dominion : Hristiyanlık Batı’yı ve Dünyayı Nasıl Dönüştürdü?

Tom Holland

Yayınevi: Kronik

Yayın tarihi: 03/2023

ISBN: 9786256989238

Çevirmen : Ilgın Yağmur Eker

Karton Kapak | Türkçe | 496 Sayfa | 15 x 23 cm

Tür: Politika - Dünya

  • 189,00 TL

HRİSTİYANLIK PENCERESİNDEN TARİHE VE MODERN DÜNYAYA NEFES KESİCİ BİR BAKIŞ!
“Müthiş: Cesur, istekli ve tutkulu.” ?Peter Frankopan, İpek Yolu kitabının yazarı

“Harikulade bir anlatım… [Holland] inanılmaz detaycı bir göze sahip, olağanüstü bir hikayeci… Mükemmel bir okuma deneyimi…” ?The Economist

“Tarihe ve Hristiyanlığın süreğen etkisine dair iddialı bir anlatım. Holland, modern dünyanın İsa’nın yaşamı ve ölümünün neticeleriyle şekillendiğini savunuyor.” ?Daily Mail

2000 yıl önce sadece bir avuç insana ulaşabilen bir din, nasıl oldu da kısa süre içerisinde köklü toplumsal ve tarihi dönüşümlere yol açtı? Temelde bir Ortadoğu dini olmasına rağmen nasıl Avrupa’nın vazgeçilmez bir değeri haline geldi? Modern dünyanın kuruluş temellerini nasıl sağladı? Aslında yerel nitelikte olmalarına rağmen Batılılarca evrensel görülen ahlaki ve törel değerler, nasıl oldu da tüm dünyaya dayatıldı ve modernliğin gereği sayıldı? Nasıl oldu da sevginin esas kabul edildiği Hristiyanlık, dünya üzerindeki en büyük kıyımlarda ve savaşlarda başrolü oynadı?
Antik dönem çalışmalarıyla meşhur olan Britanyalı tarihçi Tom Holland’ın usta kaleminden, ortaya çıkışından günümüze kadar teolojik, siyasi, kültürel, entelektüel ve sosyal boyutlarıyla yeni bir Hıristiyanlık tarihi: Dominion. Holland, geniş bir tarihsel bağlam içerisinde Hristiyanlık tarihini yeni baştan ele alıyor. MÖ 480’de Perslerin Yunanistan’ı işgalinden günümüzde Avrupa’da hâlâ devam eden göç krizine, Nebukadnezzar’dan Beatles’a, Katoliklik ve Ortodoksluğun ortaya çıkışından Yüzüklerin Efendisi’ne uzanan bir yelpazede Hristiyanlığı hem devrimci hem de yıkıcı kılan şeyin tam olarak ne olduğunu keşfediyor. Üstelik bunu yaparken Hristiyanlığın iddialarından gün geçtikçe daha fazla şüphe duyan bir Batı’da içgüdülerin çoğunun niçin çaresizce hâlâ Hristiyan kökenli kaldığının izini de sürüyor.
Canlı betimlerle, dehşet verici ölümlerle ve ahlaki tartışmalarla dolu sürükleyici bir inceleme sunan Dominion: Hristiyanlık Batı’yı ve Dünyayı Nasıl Dönüştürdü?, Hristiyanlığın günümüze kadarki serüveninin, kendisine has özellikleriyle modern dünyayı nasıl dönüştürdüğünün hikayesini anlatıyor.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Nişantaşı

Dominion için şu an satın alabilecekleriniz

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015