%26
Dönüş - Abbott, Megan

Dönüş

Megan Abbott

Yayınevi: Eksik Parça

Yayın tarihi: 05/2024

ISBN: 9786256780774

Çevirmen : Aycan Bıyık

Karton Kapak | Türkçe | 376 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: ROMAN- ÖYKÜ

  • 206,46 TL

« Elden bırakması imkânsız, ürpertici ve klostrofobik. »
- Stephen King

"Kuğu gibi boyunları, birbiriyle uyumlu topuzları ve pembe taytlarıyla Dara ve Marie Durant, kendilerini bildiklerinden beri dansçılar. Büyürken evde eğitim gördüler ve Durant Dans Okulu’nun kurucusu olan göz kamaştırıcı anneleri tarafından eğitildiler. On küsur yıl önce anne ve babalarının trajik bir kazada ölmesinin ardından kız kardeşler, Dara’nın kocası ve bir zamanlar annelerinin değerli bir öğrencisi olan Charlie ile birlikte okulu yönetmeye başladılar.

Sıcak ve yumuşak karakterli Marie, genç öğrencilere ders veriyor. Dara, hassasiyetiyle yetişkinleri eğitiyor. Yıllar süren sakatlıklardan sonra dans etmekten uzaklaşan Charlie ise arka ofisi yönetiyor. Okulun her sezon düzenlenen Fındıkkıran gösterisinin başlangıcında şüpheli bir kaza meydana geldiğinde, araya giren bir kişi kız kardeşlerin hassas dengesini tehdit eder.

Dönüş, tekinsiz bir içgörü ve hipnotik bir yazım üslubuyla aile bağları, cinsellik, kadınlık ve gücün keskin ve şaşırtıcı bir incelemesi; hem kaygı verici hem de karşı konulamaz derecede merak uyandırıcı bir hikâye.

Yazar Hakkında:
Megan Abbott, aralarında Give Me Your Hand, You Will Know Me, The Fever, Dare Me ve The End of Everything’in de bulunduğu on romanın ödüllü yazarıdır. New York Üniversitesi’nden edebiyat alanında doktora derecesi almıştır. Yazıları The New York Times, The Wall Street Journal, Los Angeles Times Magazine, The Guardian ve The Believer’da yayımlanmıştır. USA’nın Dare Me uyarlamasının ortak yaratıcısı ve baş yapımcısıdır. HBO’nun David Simon dizisi The Deuce’da kadrolu yazar olarak görev yapmıştır. Abbott, New York’ta yaşamaktadır.


 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015