%10
Dr.Bellek - Kolektif

Dr.Bellek

Kolektif

Yayınevi: Akademi Disleksi

Yayın tarihi: 03/2024

Karton Kapak | Türkçe |

Tür: 7-10 Yaş Zeka Gelişimi

  • 1046,70 TL

 Görsel-Mekânsal Kısa Süreli Bellek

 

Görsel-Mekânsal Kısa Süreli Bellek, görsel (nesne ve renk) ile mekânsal (konum ve yön) bilgilerini kısa süreliğine depolayan pasif bir kısa süreli bellek alt bileşenidir. Görsel-mekansal bilgi, ortamdaki nesneler ve dikkat odağı değiştikçe otomatik ve sürekli olarak yenilenir.


Görsel-Mekansal Çalışan Bellek

 

Görsel-Mekansal Çalışan Bellek, çalışan bellek işlemlerinin bir başka yönü, hem kısa hem de uzun süreli çalışan bellekte tutulan görsel-mekansal bilgileri birleştirir. Örneğin, görseller manipüle edildiğinde görsel-mekansal çalışma belleği ile ilişkilendirilir.


Kısa süreli bellek ve çalışma belleği arasındaki temel ayrım, görsel-mekansal kısa-süreli belleğin sadece pasif bilgi saklanmasını gerektirmesidir, oysa görsel-işitsel çalışma belleği ile nesnelerin sırasının tersine çevrilmesi ya da bilginin dönüştürülmesi gibi bir işlem bileşeni eklenir.


AKADEMİDİSLEKSİ TAVSİYESİ :Sevgili Anne Baba ve Eğitmenler, bellek üzerine oldukça yapılandırılmış olan bu çalışma ile çocukların bellek kapasitelerini  geliştirirken,İşlemleme hızı adlı çalışmamız ile çocukların bilgiyi işlemleme hızları üzerine eş zamanlı olarak çalışmanızı öneririz.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015