%20
Dünya Ortak Evimiz - Kolektif

Dünya Ortak Evimiz

Kolektif

Yayınevi: Turkuvaz

Yayın tarihi: 06/2022

ISBN: 9786257548557

Türkçe | 336 Sayfa | 14 x 21 cm

Tür: Ekoloji

  • 56,00 TL

“Hawaii Adaları’nda nesli tükenen endemik bir tür olan Kauai kuşunun, 1987’de kaydedilen son sesini dinlediğimde insanoğlunun tabiat üzerine kurduğu acımasız baskının ürperten melodisiyle yüzleştim. Letafetiyle yürekleri yumuşatan bu kuş türü, dişilerin ve erkeklerin birbirlerine söyledikleri şarkılarla meşhurdu. Ne var ki yaşadıkları bölgeye gelen insanların getirdiği kentleşmenin ve küresel ısınmanın etkisiyle değişen dengelere yenik düştüler. Tek tek dünyadan ayrıldılar. Onlar artık yalnızca masallarda yaşayacaklar. Sesleri bu âlemde bir daha asla işitilmeyecek. Tüm bunlara rağmen umudumuz var.

Bu kitapta, doğanın dostu olan, onun sesine kulak kesilip söylediklerini bize tercüme eden kendisini doğanın bir parçası olarak görenlerin hikâyeleri var. Hikâyelerimiz birbirimize ilham, tabiata şifa olsun! Hayatımızı faydalı olmak ilkesiyle taçlandırabilirsek attığımız her adım iyilikten yana olacaktır. Tabiatı ve tüm canlıları tanımaya ve onlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya çalışmalıyız. Bu dünya ortak evimiz. Bu evi güzel ve temiz tutmak, gelecek nesillerin de yuvası kılmak bizlerin ortak yükümlülüğü.”
(Emine Erdoğan)

“Sıfır Atık Projesi, etkisi ülkemiz sınırlarını aşan bir kuşatıcılıkla tüm dünyada ilgi uyandıran bir harekete dönüştü. Bu kıymetli birlikteliğe ve tecrübelerin aktarılmasına öncülük eden saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi’ye şükranlarımızı sunuyor, katkıları için tüm doğaseverler adına teşekkür ediyoruz.

Türkiye’nin en büyük çevre hareketi olan Sıfır Atık vizyonu ile tüm sektörlerimizle yeşil kalkınma hedefi doğrultusunda yol almaya devam edeceğiz.”
(Murat Kurum, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı)

“İklim kriziyle mücadele ederek ve biyoçeşitliligi koruyarak yeryüzündeki tüm insanların sağlık ve refahını güvence altına alıyoruz. Türkiye’de bu alandaki çalışmalarıyla anılan Emine Erdoğan Hanımefendi’nin güçlü duruşunu takdirle karşılıyorum.”
(Frans Timmermans, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı)
 
“Emine Erdoğan Hanımefendi’nin Sıfır Atık Projesi ve küresel iklim değişikliği ile mücadele konusunda göstermiş olduğu ilham veren liderliği için kendisine minnettarız. İnanıyoruz ki bu öncülük sayesinde pek çok siyasi lider bir araya gelecek ve kaynakların verimli kullanımı konusunda samimi bir gayret göstereceklerdir.”
(Maimunah Mohd Sharif, Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı)

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı