Dünyayı Paylaşmak - Batur, Rıfat

Dünya'yı Paylaşmak

Rıfat Batur

Yayınevi: O2

Yayın tarihi: 11/2015

ISBN: 9786055329495

Türkçe | 140 Sayfa | 14 x 19,5 cm

Tür: Çocuk / 7-10 Yaş

DÜNYAYI PAYLAŞMAK, evren, galaksiler, güneş sistemi, dünyanın işleyişi, canlılar, doğanın işleyişi ve insanlığın bu doğadaki yeri, tüketim, geri dönüşüm gibi kavramları, olay örgüsü, diyaloglar ve mizah dili aracılığıyla sunan, öğrencilerimizin keyifle okuyacağı bir kitaptır.

Bu kitap, evrenin uzak bir köşesinde gezegenlerini kaybetmek üzere olan akıllı bir canlı türünün kendilerine yaşayacak yeni bir gezegen bulma arayışları kurgusu üzerine şekillenmektedir.
Araştırma ekibi, dünyayı keşfetmek ve buranın yaşanılır bir gezegen olup olmadığına karar vermek amacıyla yola çıkar. Gezegenimizi  tanıma sürecinde dünyamızın evrendeki yeri, çevresiyle etkileşimi ve bu etkileşimin dünya üzerindeki sonuçlarını araştırırlar. Gezegenimize yaklaştıkça üzerindeki canlılar, varoluş ilişkileri ve insanlığın bu yaşam alanı üzerindeki konumu, doğayla ilişkileri, tüketim-geri dönüşüm konuları aydınlatılmaya çalışılır. Araştırma ekibinde görevli uzaylı öğrenciler, yaptıkları gözlemler sonucunda insanların doğayı diğer canlılarla paylaşma konusunda bencil davrandıkları sonucuna varır. Uzayın derinliklerinden gelmiş yabancı bir canlı türüyle gezegenlerini paylaşmak istemeyeceklerini düşünürler. Araştırma ekibinin görevi tam bitmişken karşılaştıkları  olaylar, insanların bir gün dünyanın üzerinde yaşayan bütün canlılarla uyum içinde yaşayabileceklerine dair umut ışığı yakar.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı