%0
Düşünme Becerilerini Geliştirme 1 - Parks, Sandra

Düşünme Becerilerini Geliştirme 1

Sandra Parks

Yayınevi: Üstün Zekalılar Enstitüsü - ÜZE

Yayın tarihi: 10/2017

ISBN: 9786055096014

Yazar : Howard Black

Türkçe | 218 Sayfa | 22 x 29 cm

Tür: 0-6 Yaş Zeka Gelişimi

  • 57,00 TL

DÜŞÜNME BECERİLERİNİ GELİŞTİRME 1

Bütün Dünya'da En Çok Satan Düşünme Becerileri Eğitim Programı

Kitap Hakkında

(3-5 Yaş arası)

Amaç: Küçük çocuklar genellikle çözüme ulaşmak, düzenli ve analitik bir yöntem kullanmak yerine, sonucu tahmin etmeyi tercih ederler. Bu aktiviteler, okuma, yazma,matematik ve fende başarı elde etmek için gerekli olan eleştirel düşünme ve analiz yapma yeteneklerini geliştirir. Öğrencilere, düzenli analizin etkililiğini ve problem çözmeden zevk almayı öğretir.

Özgüven verme ve başarı güdüsünü tattırma : Her adımda, çocukların başarısını takdir edin ve onları zor soruları çözmeye teşvik edin. Doğru bir cevaba ulaşmış yada soruyu çözmek için doğru bir adım atmış çocuğa verilebilecek en güzel tepki "sen çok zekisin.” cevabı olacaktır. Bu türden düzenli geri bildirimler, çocukların kendilerini yetenekli problem çözücüler olarak görmelerine yardımcı olmaktadır.Bu durum çocukta, zamanla özgüven oluşturmakta ve çocuğun okul başarısını artırmaktadır.

Öğretmenlere Tavsiyeler

Not: Üç yada dört yaşındaki çocukların çoğu, bir öğretmen yada velinin yönlendirmesiyle, kitaptaki aktiviteleri kolaylıkla yapabilir.Aktiviteler yapılırken çocuğun zorlanması durumunda hemen onun zekasıyla ilgili yorum yapmaktan kaçının. Çocukların,özellikle küçük yaştakilerin beyinleri, farklı oranlarda gelişim gösterir.Bazı aktivitelerde zorlanmaları gayet doğaldır. Aktivitelerde zorlanmaları durumunda başka sayfaya geçilebilir, birkaç gün yada hafta sonra tekrar aynı aktiviteye dönülebilir.

Eğlenceli hale getirin: Çocukların sıkılıp dikkatlerinin dağılmasını engellemek için aktiviteler eğlenceli hale getirilmelidir. Anne babalar, kendi çocuklarına öğretmenlik yaptıkları için şanslılar.Çünkü çocukların çoğu anneleri ve babalarıyla vakit geçirmeyi severler. Eğer öğrenmeyi eğlenceli hale getirirseniz, her bir dersi sabırsızlıkla bekleyen enerjik bir öğrenciniz olacak. Öğretmenler bu aktiviteleri küçük gruplar halinde ya da bireysel olarak uygulayabilirler.

Pratik uygulamalar: Kitaptaki birçok kavram, plastik geometrik şekillerle uygulamalı ya da kitaptaki sayfalar kullanılarak çocuklara öğretilebilir. Seçim size aittir.Uygulanacak yöntem, öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun olmalıdır.Uygulamalı dersler, çocuk bir kavramda bocaladığı zaman özellikle faydalı olabilir.

Odaklanma sorunu: Küçük çocukların dikkat süreleri çok kısa olduğundan bir aktiviteye odaklanmakta sorun yaşarlar.Bu nedenle olabildiğince onların dikkatlerini dağıtacak ders dışı materyaller masadan uzak tutulmalıdır. Hedefe odaklanmalarını sağlamak için boş bir kağıt ile kitaptaki renkli şekillerin üzeri kapatılabilir.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Beyoğlu
  • Koç Üniversitesi

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı