E Ticaret : Ağ Ekonomisinde Yeni Ticaret Yolu - Özmen, Şule

E Ticaret : Ağ Ekonomisinde Yeni Ticaret Yolu

Şule Özmen

Yayınevi: İstanbul Bilgi Üniversitesi

Yayın tarihi: 01/2009

ISBN: 9786053990888

Türkçe | 254 Sayfa | Büyük boy  | 

Tür: Internet / e-ticaret

Prof. Dr. Şule Özmen'in bu kitabı, ağlarla birbirine bağlanan bilgisayar ve mobil iletişim araçlarının yarattığı değişimin ekonomik hayata yansıyan en önemli sonuçlarını, yeni ticaret yollarını ele alıyor.

Bu ticaret yolları tüm dünyada, geleneksel iş modelerinin ve ürüne odaklı yapılanmaların dışında bir gelişme göstermektedir. Bilgisayar, iletişim ve ağ teknolojilerindeki hızlı gelişme, internet ile birlikte sanal ağlarla örülü hale gelen günümüz dünyasında, müşteri odaklı bir yapılanma halinde gelişen elektornik ticaretin biçimlenmesini sağladı. Yeni bir ticaret yolu olarak ortaya çıkan elektronik ticaret (e-ticaret) işletmelerin ve insanların yaşamına hızla girdi ve giderek artan bir oranda kabul gördü, tercih edildi. Ancak bu yolu seçenlerin bir bölümü başarılı olurken, bazısı da başarısız oldu. Ne var ki, bilgi çağında kaçınılmaz bir seçenek haline gelen elektronik ticaret için araçları iyi kullanmak, hedeflenen amaçlara en kısa, verimli ve etkin bir biçimde erişmek için de sağlam bir altyapıya sahip olmak gerekmektedir.

Prof. Dr. Şule Özmen kitabında, bu altyapının oluşturulması bağlamında, E-Ticaret'teki tüm gelişmeleri, E-İş modellerini, E-İşletme stratejilerini, müşteri ilişkilerinden pazarlamayı, veri ambarından veri madenciliğine, E-Ticaret'teki ödeme sistemlerinden, E-İşletmelerdeki güvenliğe kadar tüm konuları inceliyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı