%10
Eğitimde Kalite Yönetimi Uygulamaları - Çetin, Kadir

Eğitimde Kalite Yönetimi Uygulamaları

Kadir Çetin

Yayınevi: Gece Kitaplığı

Yayın tarihi: 12/2019

ISBN: 9786257002493

Yazar : Cevdet Vural

Türkçe | 173 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Eğitim (Genel)

  • 21,60 TL
  • 24,00 TL

 Değişen ve gelişen günümüz dünyasında, bireysel ve toplumsal ihtiyaçların karşılanması amacıyla oluşturulan kurumların yönetimini; adalet, ehliyet, istişare, emanet, maslahat (kamu yararı) ilkeleri üzerine inşa etmek mecburiyeti vardır. Bu ilkeler üzerine kurulan yönetimlerin insanlık adına, tarihte oldukça parlak dönemler yaşattığını biliyoruz.

Bugün, bu ilkelerden hareketle eğitim yönetiminde yeni bir çalışma kültürü ve yönetim anlayışı geliştirmek zorunluluğu vardır. Bu çalışma kültürü yönetimde; insanı merkeze alan, katılımcılığı, ekip çalışmasını, zamanla birlikte insan, malzeme, fiziki kapasite vb. kaynakların etkin ve verimli kullanılmasını, eğitimi sürekli gelişmenin temeli gören ve kurum politikalarına kalitenin yön vermesini benimseyen, süreçlerin sürekli sorgulanarak geliştirildiği bir yönetim anlayışını öngörmektedir. Bu anlayışla yönetilen okulların, topluma nitelikli insan yetiştireceği muhakkaktır.

Yeni çalışma kültürü ve anlayışının yukarıda belirtilen ögelerinin “Toplam Kalite Yönetimi” (TKY) uygulamalarında formüle edilmiş olduğu bilinmektedir. Bu bağlamda kurumların, yönetim biliminin ilke ve verileri ile yönetilmesi demek olan “Kalite Yönetimi”, genelde kamu yönetimi, özelde eğitim yönetimi ve aynı zamanda özel sektör için bir fırsattır…

Okuyucular ve yöneticiler bu kitapta, MEB’in kalite uygulamalarındaki deneyiminin yanında başarılı kurum kriterlerini, kurumu başarıya nasıl taşıyacaklarını, başarılı uygulama örneklerini, her koşulda kurumun zaaflarını avantaja dönüştürmenin yol ve yöntemlerini bulacaklardır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı