Emek ve Teknoloji : Türkiyede Sendikalar ve Yeni İletişim Teknolojileri - Özdemir, Gamze Yücesan

Emek ve Teknoloji : Türkiye'de Sendikalar ve Yeni İletişim Teknolojileri

Gamze Yücesan Özdemir

Yayınevi: Tan

Yayın tarihi: 10/2009

ISBN: 9786055668020

Türkçe | 298 Sayfa |

Tür: Ekonomi

Türkiye'de sendikaların yeni iletişim teknolojileri ile ilişkilerini mercek altına alan bu çalışmada Gamze Yücesan-Özdemir, çeşitli sendikalarda gerçekleştirdiği derinlemesine mülakatlardan yola çıkarak sınıf hareketinin pek bilinmeyen bir alanına ışık tutuyor.

Teknolojinin mücadeledeki yerini sorgulayan Gamze Yücesan-Özdemir, e-sendika, sanal sendika ve siber-sendika gibi kavramlar üzerinden yürütülen kuramsal tartışmaları ele alıyor. Yazar, sendikaların enternasyonalist, katılımcı ve mücadeleci siyaset arayışlarında teknolojinin sağlayabileceği olanakları belirlemeye çalışıyor.

Yeni iletişim teknolojilerinin sendikal yapıları, sendikal mücadeleyi, sendikal kültürü ve siyaseti nasıl dönüştürdüğünü ortaya çıkarmaya çalışan çalışma, aynı zamanda sınıf mücadelesinin içinde akacağı yeni kanalların neler olabileceği tartışması açısından da anlamlı ipuçları sağlıyor.

Türkiye'nin sendikal bunalımından yola çıkan çalışmada, "etkin ve verimli sendikacılık", "muhafazakar sendikacılık" ve "katılımcı ve mücadeleci sendikacılık" olarak tanımlanabilecek üç farklı sendikacılık tarzının, teknoloji ve mücadele arasında kurduğu farklı bağlar ve yarattığı farklı örgütlenme biçimleri, emeğin mücadelesinin ihtiyaçları açısından değerlendiriliyor. Tanıtım Yazısı'ndan

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı