%20
Emekçi Kadın Hareketinin Sorunları - Kolektif

Emekçi Kadın Hareketinin Sorunları

Kolektif

Yayınevi: Sorun

Yayın tarihi: 11/2012

ISBN: 9789754311969

Türkçe | 96 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm.

Tür: Toplumsal Cinsiyetler

  • 8,00 TL
  • 10,00 TL

“Emekçi Kadın Hareketinin Sorunları” isimli kitabımız kolektif çabalarla hazırlanmıştır.

Burjuvazinin resmî ve gayrıresmî tarih anlayışı ile resmî ve gayrıresmî ideolojisine dayalı kadın hareketleri ve örgütleri “Emekçi Kadın Hareketinin Birliği” sorununun yeni nitelikler kazanmasının önündeki engellerden biridir. Sosyalist kökenden geldiğini iddia eden kadın örgütleri dahi kapitalist Batı kaynaklı feminist örgütlerin büyük etkisi altındadır.

Sosyal muhalefet dinamiklerini programıyla uyumlandırıp sevk ve idare edecek Sınıf Partisi’nin kurmaylığından/güvencesinden yoksun bir emekçi kadın hareketi ise teori pratiği ile etkili olamamaktadır.

Siyaset sahnesinde; birleşik, ciddî, güçlü, güvenilir ve donanımlı bir Sınıf Partisi’nin yokluğunda emekçi kadın hareketi de sınıf kardeşleriyle buluşup bütünleşememekte dolayısıyla etkisiz kalmaktadır.

“Emekçi Kadın Hareketinin Birliği” gibi önemli bir konuyu/sorunu Kasım 2011’de 30. İstanbul Kitap Fuarı’nda da gündeme getirmeyi uygun bulmuştuk. Kolektifimiz’in düzenlediği Panel-Söyleşi etkinliğimizde bu konuyu, konuşma sırasıyla; Derya Ulu (Sanat Cephesi Dergimizin Yazarı), Funda Karaosmanoğlu (İŞÇİ BİRLİĞİ Gazetemiz Çalışanı ve Yazar), Gülümser Seyitcemaloğlu (Proleter Devrimci Duruş Gazetesi Çalışanı ve Yazar) arkadaşlarımızın katılımı ile tartışmaya açtık. Etkinliğimiz ilgi ile izlendi.

Bu kitap etkinliğimizin ardından hazırlandı. Kitaba Turgay Ulu ile Babür Pınar arkadaşlarımızın bu konu ve sorunlar hakkındaki birer yazısının eklenmesini de ayrıca uygun bulduk.

Motor Kurye ile Teslim

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı