Endülüs Sultanı - Romana, Muriel

Endülüs Sultanı

Muriel Romana

Yayınevi: Eftalya Kitap

Yayın tarihi: 06/2013

ISBN: 9786055394431

Çevirmen : Gözde Pamuk

Türkçe | 288 Sayfa | 13,5 x 21 cm.

Tür: Tarihsel Roman

Granada, XV. Yüzyılı

Çöllerin kızı Samara, annesiyle birlikte yaşadığı evinden her sabah erkenden çıkar, evinin  biraz uzağındaki kumsalın üzerinde -ne kadar zaman dans ettiğini bilmeden- durmaksızın ve kendinden geçercesine dans ederdi. Çünkü dans, onun yaşamının bir parçasıydı.

Bir gün, Sultanın hattatı; gün doğumu sırasında, saraya dönüş yolundayken, Samara’yı dans ederken fark ettiğinde, Samara’ nın büyük bir aşkla yapıyor olduğu figürlerine, insanı kendine çeken estetiğine büyülenir ve Alhambra'nın sarayına götürmeye, onu orada, (sultanın sarayında) yanında tutmaya karar verir.

Sultanın Hattatı, Çöllerinin kızı Samara’nın bedelini annesine ödedikten sonra, birlikte yola koyulurlar. Samara saraya geldiğinde; yüksek örgülü duvarların ardında, hattatın üç karısının daha olduğunu ve her üçünün de sarayda hüküm sürdüğü bambaşka bir dünyayı keşfeder.

Efendisi de dahil, hiç kimse ona bu altın yazmalı kafesi kuşatan gizemin sırrını açıklamamaktadır.

Efendisinin ihtiyacı olan, onun ince silueti, zevk planları için -mürekkebi kadar karanlık planları için- çıplak bırakacağı karnıdır...

Ama bu dansöz, diğerleri gibi sıradan bir av değildir...

İlgiyle okuyacağınız bu büyüleyici romanda Muriel Romana, romanına işlediği eşsiz üslubuyla, ‘Mavi Sakal’ efsanesini, Bin Bir Gece'nin oryantal zamanını yeniden yaşatıyor gibiydi.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı