Eşekli Kütüphaneci : Fakir Baykurtla Birkaç Saat - Cevizoğlu, Hulki

Eşekli Kütüphaneci : Fakir Baykurt'la Birkaç Saat

Hulki Cevizoğlu

Yayınevi: Aksoy

Yayın tarihi: 11/2000

ISBN: 9789753131759

Türkçe | 96 Sayfa | 15,00 x 22,00 cm

Tür: Söyleşi


Fakir Baykurt... Eğitim seferberliğinin başlatıldığı yıllara damgasını vurmuş bir yazar. Memleket için bir şeyler üreten, memleket için düşünen ve "memleketinden insan manzaraları"nı eserlerini yansıtan değerli bir edebiyatçı.

Köy Enstitüleri... Cumhuriyet sonrasının "aydın insan" yetiştiren en önemli eğitim kurumlarından biri.

Fakir Baykurt, Köy Enstitülerinden yetişen, yurdunun dertlerini ve sevinçlerini yaşamı boyunca yüreğinde hissetmiş, Türkiye'nin yetiştirdiği "ender" insanlardan. Yaşamı boyunca başına pek çok şey geldi. Yargılandığı da oldu, baş tacı edildiği de... Ama, aramızdan ayrıldıktan sonra geriye yalnızca "edebiyat"ı kaldı: Çünkü o, köy romanlarının başyazarıydı. Ve hep öyle kalacak...

Hulki Cevizoğlu televizyonun en usta haber programcılarından. "Ceviz Kabuğu" adlı haber programında, Türkiye'nin gündemini oluşturan konuları bütün yönleriyle araştırarak gerçeklerin açığa çıkmasını sağlıyor.
Bu kitapta, pek çok ödül sahibi usta gazeteci Hulki Cevizoğlu'nun, Fakir Baykurt'un bütün yaşamını konuştukları Ceviz Kabuğu'ndaki röportajı yer alıyor.

Türkiye'nin ücra bir köyünde başlayan ve taa Almanyalara uzanan; zaman zaman hüzünlü ama tümüyle onurlu bir yaşamın anlatısı bu kitap.

EŞEKLİ KÜTÜPHANECİ için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı