Etkili İletişim Stratejileri - Aydın, Nurullah

Etkili İletişim Stratejileri

Nurullah Aydın

Yayınevi: Kum Saati

Yayın tarihi: 04/2009

ISBN: 9786053920991

Türkçe | 266 Sayfa |

Tür: Reklamcılık - Halkla İlişkiler

"Yaşam yolunda yalnız kalmayın..."

Çağımız, son yüzyılın teknolojik devrimleriyle farklı adlarla anılmaktadır. Kimileri teknoloji çağı, kimileri bilgisayar çağı, kimileri bilgi çağı tanımını uygun görürken, kimileri de iletişim çağı demektedir.

Teknoloji ile birlikte dünyanın küresel bir köy haline dönüştüğü, bilginin mal ve hizmetlerin anında kıtalar ötesine ulaştığı sanal dünyanın hemen her alanda etkin olduğu bir dünyada, iletişim olmazsa olmaz bir alan haline gelmiştir.

Dolayısıyla iletişim kurma, kurabilme bir zeka algılaması olarak da benimsenmiştir. Başarılı olma, ekip çalışması, etkin olma, popüler olma doğru bir ilatişim stratejisi benimseme ve uygulama ile olanaklı hale gelmiştir.

Yazılı ve görsel medya argümanlarının kullanımı, propaganda faaliyetleri bireysel ilişkilerde kitle iletişiminde kurumsal iletişimde ön plana çıkmıştır.

Siyasi, sosyal, ekonomik, askeri, kültürel, dini hemen her alanda yönetim alanına aday olanlar, yaptıkları ile fark edilme ve seçim kampanyalarıyla da dikkatleri üzerine çekmeye çalışırlar.

Temelinde bir ikna süreci olan iletişim konusuna önem verenlerin fark edilmesi de kolay olur. Sürecin lehte sonuçlanması için adayın "doğru " tanınması ve diğer adaylardan "farklılaşması" gerekir.

Her insanın; etkili iletişim yöntemleri ve seçim kazanma stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasında yol haritasına ihtiyaç vardır. Tanıtım Yazısı'ndan

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı