%10
Evlilikoloji - Luscombe, Belinda

Evlilikoloji

Belinda Luscombe

Yayınevi: İlksatır

Yayın tarihi: 02/2021

ISBN: 9786057017857

Çevirmen : Meriç Mekik

Karton Kapak | Türkçe | 242 Sayfa | 14 x 21 cm

Tür: Aile

  • 85,41 TL

 Evlilikoloji, evliliğin sağlığınız, mali durumunuz, çocuklarınız ve mutluluğunuz için neden çok daha iyi olduğunu, uzun süre birlikte yaşamanın faydalarını açıklamak için bilimsel bulgular, uzman tavsiyeleri ve evlilik siperlerinde geçirilen yıllardan yararlanan çok zeki, eğlenceli, derinlikli ve şaşırtıcı derecede iyimser bir rehber!
Time dergisinde uzun yıllar boyunca evlilik hakkında yazılar yazan Belinda Luscombe, Evlilikoloji’de çağdaş evlilikleri bozabilecek 6 fay hattını inceliyor: aşinalık, kavga, mali durum, aile, seks ve terapi.
Luscombe yıllar boyu insanlık âleminde neyin evrensel neyin çiftlere özgü olduğunu anlamaya çalışarak, bir gazetecinin yabancı bir ülkeyi keşfetmesi gibi tanımaya çalışıyor evliliği. Sayısız makale okuyor, uzmanların, araştırmacıların görüşlerine başvuruyor, çift danışmanları, seks terapistleri hatta mali danışmanlarla görüşüyor, evlilikle ilgili istatistikleri analiz ediyor ve sonuçta, konuya ilişkin gerçekleri bilimsel olarak aktardığı, mitleri çürüttüğü, sayısız yaklaşımı bir araya getirdiği, basit, uygulanabilir, keyifli teknikler ve ipuçlarıyla dolu, büyüleyici bir araştırma, anekdot ve bilgelik karışımı sunuyor okurlara.
“Eğer bunu bir kitapçıda ayaküstü okuyorsanız ve partnerinizden ayrılmanız gerekip gerekmediğine dair cevabı 45 saniye içinde istiyorsanız, o zaman sizin için şunu söyleyebilirim: Muhtemelen hayır! En azından henüz değil. Uzun bir ilişkinin başlı başına değerli olduğu fikrinin imajı son zamanlarda biraz zedelenmiş durumda. Kısmen de olsa bunun nedeni, kalıcılığın geçici olarak gözden düşmüş olması. Bir süredir var olan şeyler artık sırf dayandıkları için onurlandırılmıyorlar.
Ancak istisnalar da var: Güzel katedraller, balta girmemiş ormanlar, vintage kıyafetler. Düzeltmeye hatta daha da iyisi, korumaya değer şeyler var.
Birlikteliğiniz de bunlardan biri olabilir.”
Belinda Luscombe

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2023 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015