%25
Fatihin Gözdesi : Bir Fetih Hikayesi - Novo, Andrew

Fatih'in Gözdesi : Bir Fetih Hikayesi

Andrew Novo

Yayınevi: Martı Yayıncılık

Yayın tarihi: 04/2015

ISBN: 9786053486091

Çevirmen : Ceren Taştan

Türkçe | 384 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Tarihsel Roman

  • 16,50 TL
  • 22,00 TL

Batılı Bir Yazarın Gözünden FATİH’İN GÖZDESİ Bir Fetih Hikâyesi

 Gelecek bizleriz! Ve o gelecek bizim gücümüzle şekillenecek. Bizler geçmişin gölgeleri arasında yaşamayacağız. Bu yüzdendir ki,artık bu şehir olmadan bir imparatorluk düşünemiyorum.

 Osmanlı Devleti’nin Anadolu’da hâkimiyet kurduğu yıllardan beri neredeyse tüm padişahların rüyalarını süsleyen Konstantinopol’ü fethetmek, Sultan Mehmed’in de en büyük hayallerinden biridir. Zeki ve hırslı Osmanlı hükümdarı, Şehirler Sultanı’nı ne pahasına olursa olsun elde etmeye kararlıdır. Bu amaçla, 1453 yılında güçlü ordusuyla birlikte şehrin surlarına dayanır.

 Bir tarafta, genç ve kararlı Sultan Mehmed; diğer tarafta, elinde kalan tek değerli şeyi, doğup büyüdüğü şehri kaybetmemek için çabalayan İmparator Konstantin…

 Her iki hükümdar da Tanrı’nın kendilerinden yana olduğunu düşünmektedir, ancak bu savaş Tanrı’nın yardımıyla değil, kumandanların zekâsı ve savaş aletlerinin gücüyle kazanılacaktır. En önemlisi de bu mücadeleyle birlikte, iki uygarlığın, iki inancın ve Konstantinapol’ün kaderi belirlenecektir.

 “Andrew Novo yüksek duvarlı şehirlerin olduğu, dini çatışmalar yaşanan ve imparatorlukların çöktüğü bir çağı yeniden uyandırıyor.”

The New York Times

 “Yazar, ölüm kalım mücadelesi veren ve dünyanın en güçlü adamının fethetmek için seçtiği şehri bir tarihçiningözüyle anlatıyor.”

Publishers Weekly

 “On beşinci yüzyılın taşları, ipekleri ve çelikleri günümüze akseden destansı bir romanda tekrar hayat bulmuş. Kesinlikle okunmayı hak eden bir kurgu.”

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı