%30
Fen Öğretimi : Bilim Tarihinin ve Felsefesinin Katkısı - Matthews, Michael R.

Fen Öğretimi : Bilim Tarihinin ve Felsefesinin Katkısı

Michael R. Matthews

Yayınevi: Boğaziçi Üniversitesi

Yayın tarihi: 06/2017

ISBN: 9786054787876

Çevirmen : Mehmet Doğan

Türkçe | 582 Sayfa | 16,2 x 23 cm

Tür: Bilim Tarihi

  • 38,50 TL
  • 55,00 TL

Fen öğretmenlerinin ders verdikleri konunun tarihini ve felsefesini bilmesi neden gereklidir? Bu bilgi fen öğretimini hangi yönden zenginleştirir ve öğrencinin bu konuda heyecan duymasını nasıl sağlar? Fen Öğretimi, bu sorulara ayrıntılı yanıtlar sunuyor.

Fen eğitimi alanındaki teorik, müfredata ilişkin ve pedogojik meseleleri ele alan kitapta, bilim tarihi ve felsefesinin söz konusu meselelerin çözümüne nasıl katkıda bulunduğunu ortaya koyuyor.

Elinizdeki kitabın tarihsel perspektifi öğrencilere, öğretmenlere ve araştırmacılara bilimsel bilginin kaynaklarını anlatırken, felsefe, metafizik, matematik gibi alanlarla ve Avrupa Aydınlanması gibi toplumsal gelişmelerle ilişkisini de aktarıyor. Yapılandırmacılık, dünya görüşleriyle bilim ilişkisi, çokkültürlü fen eğitimi, sorgulayıcı öğretim, değerler ve öğretmen eğitimi hakkında ayrıntılı argümanları geniş bir alanyazına referans vererek bir araya getiren Fen Öğretimi, bu alandaki eğitimciler ve öğrenciler için sağlam bir kaynak.

Michael R. Matthews New South Wales Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Onursal Profesördür. Bilim, psikoloji, felsefe, eğitim ve bilim tarihi ve felsefesi alanlarında eğitim almış ve ders vermiştir. Eğitim felsefesi, bilim tarihi ve felsefesi alanlarında birçok makaleye ve kitaba imza atmış, derlemeler yapmıştır. Science & Education: Contributions from the History and Philosophy of Science dergisinin kurucu editörüdür. Bilim tarihi öğretimine katkılarından dolayı Joseph H. Hazen Bilim Tarihi Topluluğu Eğitim Ödülü’ne (ABD) hak kazanmıştır. Uluslararası Bilim Felsefesi ve Tarihi Sendikası Bölümlerarası Öğretim Komisyonu başkanıdır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı