%20
Filozof İktisatçı Terence W. Hutchison - Sayar, Ahmed Güner

Filozof İktisatçı Terence W. Hutchison

Ahmed Güner Sayar

Yayınevi: Ötüken

Yayın tarihi: 09/2012

ISBN: 9789754379136

Türkçe | 283 Sayfa | 13 x 21 cm.

Tür: Ekonomi

  • 60,80 TL

İktisat okumaya başlayan hemen her talebe gibi ben de kurgulanmış teorileri doğru kabullenmekten öte bunların çatışmasının yarattığı sıkıntıyı pek duymadan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesindeki öğrencilik günlerimi sürdürdüm. Gerçi o yıllar 1964 1968 arası Fakültede bir kenarda toplanmış masûm talebe hareketleri iktisadi bir sistem değişikliğini dile getirmekteydi. Tribünden sahaya bakan bir seyirci misali oynanan oyunu değerlendirmenin ötesinde kaldım. Fakültede sevdiğim hocalarım vardı ama ne onların düşüncelerinin takipçisi ne de bir iktisadi sistemin müfrit bir taraftarı olmam gibi şahsi bir meselem yoktu.
Hayat nehrim o tarihten sonra İngilterede Birmingham Üniversitesinde aktı. Orada yüksek lisans tahsilimi sürdürürken Profesör Terence Wilmot Hutchisonın bundan böyle TWH öğrencisi oldum. Kendisinin vermekte olduğu iktisadi düşünce tarihi derslerine katıldım ayrıca benim ‘supervisorım olduğu için onun nezaretinde bir yüksek lisans tezi hazırladım. Yukarıda Ö. C. Sarctan aktardığım satırlar benim TWHdan elde ettiğim ilk intiba ile örtüşüyordu. Bir büyük iktisat bilgininin öğrencisi olmuştum.
Gerçekten de kafası inceden inceye planlanmış sıradışı muhteşem bir iktisat ustası akl ı küll ve akl ı selim sahibi bir insandan dogmatizme saplanmadan etkilenmemek imkansızdı. Akademik bir dürüstlük içerisinde verdiği derslerini hususi sohbetlerimizde iktisadın büyük isimlerini bir iki fırça darbesiyle ters yüz etmesini unutamıyorum.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı