Fizik Konu Özetli Soru Bankası 9. Sınıf - Özdemir, Musa

Fizik Konu Özetli Soru Bankası 9. Sınıf

Musa Özdemir

Yayınevi: Esen Yayınevi

Yayın tarihi: 08/2013

ISBN: 9789944777155

Yazar : Erdal Aras

Türkçe | 335 Sayfa | 20 x 28 cm.

Tür: Lise 9. Sınıf

Bu kitabı etkin bir öğretim aracı yapan, sahip olduğu özellikleridir. Bu özelliklerin başında fiziğin diğer bilimlerle olan ilişkisinin, fizik kanunlarının ve uygulamalarının doğru ve açık bir şekilde anlatılması gelmektedir.

Hedefimiz; fizik alanında her zamankinden daha çok temel bilgiye gereksinim duyan öğrenciler için kitabın erişilebilirliğini, ilişkiselliğini ve dostluğunu artırmak, ilerleyan teknolojiyle eğitim ve öğretimdeki yeni teknikleri birleştirerek fizik öğrenmeye yeni bir boyut kazandırmaktır.

Bu kitap, tamamen yeni müfredata göre, “MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın Ortaöğretim Fizik Dersi 9. Sınıf Üğretim Programı" esas alınarak hazırlanmıştır.

KİTAPTA NELER VAR?

-    Konu Özeti: Konu ile ilgili bilmeniz gereken temel kavramlar ve bağıntılar.

-    Model Sorular: Konuların anlaşılmasını kolaylaştırmak amacı ile konuları parçalara ayırdık. Her parçada konuyla ilgili model soru ve çözümünü yaptık. Her model sorunun altında benzer şekilde çözülebilecek sorular verdik. Önce model soruları inceleyip sonra soruları çözerseniz konuyu anlamanız daha kolay olacaktır. Bu soruların içinde ayrıca ÖSS-ÖYS (Alan I ve II) soruları bulunmaktadır. Bu sorularla ÖSS’de hangi konulardan ne tür sorular geldiğini görme imkanına sahip olacaksınız.

-   Etkinlikler: Fizik Dersi 9. Sınıf Öğretim Programı çerçevesinde etkinlikler hazırlanmıştır. Etkinlikler kapsamında;

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı