Fotoğraflarla İstanbul Zamana Yolculuk : Time Travel In Istanbul With Photos - Arslan, Zekiye Bayzat

Fotoğraflarla İstanbul Zamana Yolculuk : Time Travel In Istanbul With Photos

Zekiye Bayzat Arslan

Yayınevi: Tunç Yayıncılık

Yayın tarihi: 07/2019

ISBN: 9786052291979

Türkçe-İngilizce | 156 Sayfa | 14,80 x 21,00 cm

Tür: Gezi-Türkiye  |  Şehir Tarihi / İstanbul

Seyahat etmek, yeni yerler görmek ve yeni kültürler tanımaktır. Kitabımda M.Ö.627 yıllarından başlayarak Roma Dönemi, Bizans Dönemi, Osmanlı Dönemi ve Cumhuriyet Dönemi'nde tarihsel bilgiler ve fotoğraflarla yolculuğa çıkıyoruz.

İstanbul; herkesin hayranlıkla baktığı Boğaz'ı, Haliç'i ve Marmara Denizi ile son derece büyüleyici ve evrensel bir şehirdir. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan dünyanın en güzel şehri İstanbul'u keşfetmek, görebileceğiniz rüyaların en muhteşemidir. Tarih boyunca birçok medeniyete ve imparatorluğa ev sahipliği yapmış, kültür ve sanat mozaiği İstanbul'un önemli yapıtlarını kitabımda siz okurlarımla paylaştım.

Traveling is seeing new places and recognizing new cultures. In my book, starting from 627 BC, we go on a journey through Roman, Byzantine, Ottoman and Republican Era with the help of historical facts and photographs.

Istanbul with its fascinating Bosphorus, Golden Horn and Marmara Sea, is a magnificent universal city. Connecting Europe and Asia and being on UNESCO World Heritage List, discovering Istanbul is the best dream you can possibly have. With this book, I published important landmarks and districts of Istanbul, a culture and art mosaic that housed many civilizations, with you my readers.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı