%0
Gastrointestinal Aciller - Kolektif

Gastrointestinal Aciller

Kolektif

Yayınevi: Akademisyen Kitabevi

Yayın tarihi: 09/2021

ISBN: 9786257451581

Editör : Meral Akdoğan Kayhan

Türkçe | 688 Sayfa | 12 x 21 cm

Tür: Tıp-Sağlık

  • 125,00 TL

 Sevgili Meslektaşlarım,
Gastroenteroloji Bilim Dalı Hem Teorik, Hem De Girişimsel Alanda Hızla Gelişmeye Devam Etmektedir. Acil Olgulara Yaklaşım; Öncelikle Şüphelenme, Tedbir Alma Ve Uygun Tedavinin Zamanında Yapılmasıyla Hastaya Yaşama Şansını Vermeyi Gerektirir. Bu Bağlamda, Zaman Zaman Ne Yapacağımızı, Kimlerden Destek Alacağımızı Bilmek Önemlidir.
Acile Başvuran Hastaların Üçte Birini Başvuru Yaşına Göre Değişmekle Beraber Gastroenterolojik Aciller Oluşturur. En Sık Acile Başvuru Semptomları Karın Ağrısı, Sonrasında Bulantı-Kusma Ve İshaldir. Gastrointestinal Acillerin Başında, Zaman Kaybetmeden Hızlı Tanı Ve Tedavi Gerektiren, Akut Pankreatitler, Gastrointestinal Kanamalar Ve Akut Karaciğer Yetersizliği Gelmektedir. Bunun Yanında Bu Kitapta Bahsedeceğimiz Pekçok Hızlı Müdahale Gerektiren Klinik Tablo Acil Servislerde Hasta Kabulünde İlk Karşılayan Acil Asistanları, Dahiliye Asistanları Ve Genel Cerrahi Asistanlarına Yol Gösterici Nitelikte Olacaktır. Bazen Her Branşın Olduğu Bir Merkezde Çalışma İmkanına Sahipken, Bazen Tek Başımıza Veya Daha Az İmkanın Olduğu Bir Yerde Bu Vakaları Yönetmek Durumunda Kalabiliriz. Bu Kitabı Planlamadaki Amacımız, Başımız Sıkıştığında, Neyi Nasıl Yöneteceğimize Karar Veremediğimizde Bize Yol Gösterecek, Kolay Ulaşılabilecek, En Son Bilgileri İçeren Bir Rehber Hazırlamaktır. Bu Bağlamda Kitap Yazılırken Olabildiğince Güncel Verilere Yer Vermek İçin Bazı Konular Tekrar Tekrar Gözden Geçirilmiştir.
Şunu Özellikle Belirtmek İsterim Ki ‘Gastrointestinal Aciller’kitabının Her Aşaması Ciddi Emek Verilerek, Konunun Uzmanları Tarafından Özenle Yazılmıştır. Amaç Yalnızca Kitap Bastırmak Olmayıp, Kitabın Hedefimizdeki Amaca Ulaşması İçin Tüm Detaylar Dikkatle Tekrar Tekrar Gözden Geçirilmiştir. Kitabın Kapak Dizaynı, Hekim Olmayan, Sim Atak Tarafından Gastrointestinal Sisteme Bakış Teması Üzerine Özel Olarak Çizilmiştir.
Kitabın Heran Ulaşılabilir Olması, Sadece Raflarda Kalmaması Ana Hedefimiz Olduğu İçin Kitap Dizaynı Cep Kitabı Boyutunda Planlanmıştır. Kitabın Yazar Listesini Belirlerken Gastrointestinal Acillere Yaklaşımda Her Konuda Olduğu Gibi Multi-Disipliner Yaklaşımın Önemini Dikkate Alarak Diğer Branşlardan Destek Alınmıştır. Konu Yazarlarını Belirlerken Alanında Hem Bilgi Hem De Tecrübe Birikimi Olan Konunun Uzmanlarının Yanında, Akademisyenlik Yolunda Ön Görülerini Ve Yollarını Açma Adına Genç Meslektaşlarımıza Da Yer Verilmiştir. Umarım Kitap Amacına Ulaşır Ve Bir Başvuru Kitabı Olarak Okunmayı Hakeder.

Saygı ve Sevgilerimle
Prof. Dr. Meral Akdoğan Kayhan

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı