%0
Gebelik ve Endokrin Hastalıklar - Yönem, Arif

Gebelik ve Endokrin Hastalıklar

Arif Yönem

Yayınevi: İstanbul Tıp Kitabevi

Yayın tarihi: 07/2015

ISBN: 9786054949144

Türkçe | 132 Sayfa | 23 X 16 cm

Tür: Tıp

  • 46,50 TL

Gebeliğin sağlıklı koşullarda başlaması ve devam etmesi, doğacak çocuğun sağlığını belirleyecektir. Gebeliğe karar vermeden önce, anne adayının olabildiğince sağlıklı olması ve bunun gebelik süresincede devam ettirilmesi gereklidir.Doğurganlık yaş grubundaki kadınlarda endokrinolojik hastalıklar sıktır ve bu hastalıkların uygun şekilde kontrol altına alınması, hem annenin hem de bebeğin sağlığı için gereklidir. Doğurganlık çağında özellikle tiroid hastalıkları ve tip 1 diabetes mellitus sık görülen endokrinolojik hastalıklardandır.
Hiperprolaktinemi gibi diğer hormonal bozukluklar daha az sıklıkla görülse de, gebe kalmayı engelleyebildiğinden üzerinde durulması gereken konulardandır.Gebelik dönemindeki endokrinolojik hastalıkların tanısı, tedavisi ve takibi gebe olmayanlara oranla birtakım sıkıntıları da beraberinde getirmektedir.
Bu dönemde endokrinolojik hastalıkların tanısında kullanılan laboratuar tetkiklerinin değerlendirilmesi, kullanılacak ilaçların seçimi ve takip aralıkları farklılık gösterir. Bu kısa kitapta, gebelik döneminde endokrinolojik hastalıklara nasıl yaklaşılacağı güncel bilgiler ışığında aktarılmaya çalışılmıştır. Endokrinoloji konusu sürekli ilerlediğinden, elbette bu kitapta eksiklikler olabilir. Yine de, kitabın bu konuyla ilgilenen hekimlere bir ölçüde yardımcı olması temennimizdir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı