Geçmişten Günümüze Ermeni Komiteleri ve Terörü - Karakoç, Ercan

Geçmişten Günümüze Ermeni Komiteleri ve Terörü

Ercan Karakoç

Yayınevi: IQ Kültür Sanat

Yayın tarihi: 02/2009

ISBN: 9789752552449

Türkçe | 624 Sayfa |

Tür: Azınlık-Etnik

Bütün bunlar rastlantı mıdır? Sanmıyoruz...

ASALA'nın Suriye'deki karanlık ilişkileri ve bu terör örgütünün açıkladığı ideolojik yapısı, Amerikan kaynaklarınca "Ermeni terörünün Sovyetler tarafından desteklendiği" yolundaki görüşlere yol açmaktadır. Türkiye'ye gönderilen silahların büyük bir kısmının Bulgaristan yoluyla girmesi, Sovyetlerin, bu yolla Türkiye'deki terörü destekledikleri yolundaki yorumlara dayanak olmaktadır.

Ermeni terörünün destekçilerini yorumlarken tek yönlü yargılar ile siyasal ve ideolojik saplantıları bir yana bırakmak gerekir.

Ermeni terörünü bütünüyle Sovyetlere bağlamak olayları açıklamaya yetmemektedir. Yetmemektedir, çünkü Ermeni terörünün desteklendiği, hoş görüldüğü ülkeler genellikle NATO ülkeleridir. Bulgaristan kanalı ile Türkiye'ye sokulan silahların büyük çoğunluğu NATO ülkelerinde üretilmektedir. Ermeni propagandası yapmak amacıyla oluşturulan "düzmece mahkemeler" Batı ülkelerinde kurulmaktadır. Ermeni anıtları yine bu ülkelerde dikilmektedir. Ermeni soykırımı savları yine bu ülkelerde ders kitaplarına konmakta, sözde soykırım günleri yine bu ülkelerde dinlence günü sayılmaktadır.

Yunanistan'ın Ermenileri desteklemesini, Kıbrıs sorunu ile açıklamak olasıdır. Sovyetlerin Ermenileri desteklemelerini, "Bir Varşova Paktı üyesinin NATO üyesi ülkeyi kargaşaya itmek" biçiminde açıklamak da kolaydır. Peki, ortak güvenlik ve "kolektif savunma" içinde olduğumuz NATO ülkelerinin bu tutumlarını hangi siyasal ve ideolojik gerekçe ile açıklamak olasıdır? Tanıtım Yazısı'ndan

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı