Gelenekle Gelecek Arasında Bediüzzaman - Karabaşoğlu, Metin

Gelenekle Gelecek Arasında Bediüzzaman

Metin Karabaşoğlu

Yayınevi: Nesil

Yayın tarihi: 06/2012

ISBN: 9786051312293

Türkçe | 240 Sayfa | 14 x 21 cm.

Tür: Din / İslamiyet

Vahyi dışlayanların kurduğu ‘yeryüzü cenneti hayallerinin ‘cehenneme çevirdiği bir dünyada yaşadı Bediüzzaman Said Nursi. Dünya savaşları gördü büyük altüst oluşlara insanlığın yüzyüze geldiği büyük bunalımlara şahit oldu.
Zamanı düz bir çizgi gibi görenlerin ilahi vahyli geçmiş parantezine atmaya çalıştığı bir zamanda Kuranın nazil olduğu Asr ı Saadet ve Asr ı Saadetin bereketiyle şekillenen selef i salihin çizgisinin insanlığın ‘geleceğinde taşıdığı role ve edeceğe hizmete dikkat çekti.
Bediüzzamanın eseri olarak Risale i Nur bu açıdan İslami düşünce ve yaşayışın dünü ile yarını arasında bir buluşma noktası niteliğini taşıyor.
Peki bu noktada Risale i Nur bunu nasıl yapıyor İslami düşünce ve hayat tecrübesini ‘gelenekten ‘geleceğe nasıl taşıyor
Gelenek ile Gelecek Arasında Prof. Dr. Nevzat Tarhandan Yusuf Kaplana Doç. Dr. Ahmet Yıldızdan Mustafa Akyola Adem Güneşten Sadık Yalsızuçanlara yolları bir şekilde Risale i Nurla kesişmiş onüç değerli isimle Risale i Nur odaklı bir düşünce ziyafeti sunuyor.
Bediüzzamana ve Risale i Nura ‘diplomatik değerlendirmelerin dışında ve ötesinde Risale i Nurun gelenekle geleceği buluşturan geniş ve derin tefekkürünün ipuçlarını veren bir düşünce ziyafeti hem de…

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı