Gen Teknik : Uygulamalardan Doğan Hukuki Sorumluluk - Yıldırım, Mustafa Fadıl

Gen Teknik : Uygulamalardan Doğan Hukuki Sorumluluk

Mustafa Fadıl Yıldırım

Yayınevi: Engin Yayınevi

Yayın tarihi: 08/2008

ISBN: 9789753203173

Türkçe | 192 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Hukuk

Böyle bir konunun profesörlük takdim tezi olarak kaleme alınması düşüncesi, ilk defa, dostum, saygıdeğer meslektaşım Doç. Dr. Tekin MEMİŞ ile başlattığımız ve bir zamanlar mensubu bulunduğum Atatürk Üniversitesi tarafından da desteklenen Gen Projesi ile belirmiştir. Söz konusu proje kapsamında Almanyanın Lüneburg şehrine gidilmiş, bu şehirde kendisine şükran ve minnet borçlu olduğumuz Prof. Dr. Jürgen SIMONun himayeleri altında bir müddet çalışılmıştır.
Konuya dair toplanan materyal değerlendirildiğinde hukukumuz bakımından da sorunun ne ölçüde ciddi boyutlar taşıdığının farkına varılmış ve ilk bakışta hukuk dışı alan (=rechtsfreier Raum) gibi değerlendirilen soruna dair, hukukumuzda da uygulanabilir kuralların mevcut olduğu görüldüğünden, hem hukukumuzdaki mevcut uygulanabilir kuralları, hem de eksiklikleri göstermek bakımından elinizdeki eser kaleme alınmıştır.
Eserin yazılması süreci yaklaşık dört yılı bulmuştur. Bu zaman zarfında gerek mukayeseli hukuka dair kaynaklar ve kanuni gelişmeler, gerek hukumuzda ki gelişmeler ve basılmış çalışmalar takip edilmiş, internet kaynakları gözden geçirilmiştir. Konu, bilimsel, teknik ve hukukî değişimlerin her an yaşandığı bir alandır. Dolayısıyla toplanan materyallerin titizlikle ayıklanması, güncel olanın ortaya konulabilmesi bakımından büyük önem taşımaktadır. Bu konuda ve özellikle gerekli düzeltmelerin yapılmasında bana yardım ve desteğini hiç bir zaman esirgemeyen dostum, meslektaşım Doç. Dr. Veysel  BAŞPINAR’a bu vesile ile teşekkür ediyorum.
Çalışmamı teşvik eden Üniversitemiz Rektörü, Hocam Prof. Dr. Rıza AY HANa, mesaimizi paylaştığımız, Fakültemiz Dekanı ve Hocam, Prof. Dr. İhsan ERDOGANa ve burada ismini anmak isteyip de anamadığım kıymetli Hocalarıma da bu vesile ile teşekkür ediyorum.
Teşekkürü bir borç bildiğim kişiler arasında sevgili eşim Öğretmen İlknur YILDIRIM ve çocuklarım Merve ile Bahadtrı da anmak isterim. Onlar her an yanı nidaydılar.
Nihayet bu eserin basılması görevini üstlenen Engin Yayınları sahibi Dr. Mehmet HENGİRMENe de teşekkürü bir borç biliyorum.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı