Gezegen Willi : Ciltli - Müller, Birte

Gezegen Willi : Ciltli

Birte Müller

Yayınevi: Ginko Bilim

Yayın tarihi: 03/2019

ISBN: 9786058111189

Çevirmen : Suzan Geridönmez

Türkçe | 36 Sayfa | 26 x 21 cm

Tür: 7-10 Yaş Okuma Kitapları

Gezegen Willi
Willi çok özel bir çocuk, çünkü o başka bir gezegenden geliyor. Ama dünyadaki hayata çabuk alıştı, ne de olsa burada bisküvi, arabalar, inekler, gürültülü müzik ve harika küçük bir kız kardeşi var. Willi hayatı, hayat da onu seviyor!
Kendi de Down Sendromlu bir çocuğun annesi olan illüstratör-yazar Birte Müller, Gezegen Willi’de  başka bir dünyadan geldiği izlenimi veren bir çocuğun dünyamızı ne kadar renklendirebileceğini gözler önüne seriyor.  Willi, bize neyi önemsediğini, neyi sevdiğini ve neyden hoşlanmadığını gösteriyor. Bizim “normallik” atfettiğimiz dünyamızı onun bakış açısından görüyor, onun duygularıyla algılıyor ve yaşama sevincini duyumsuyoruz.
Yazar / Çizer:
Birte Müller: 1973’te Hamburg’ta doğdu. Lise eğitiminden sonra bir süre Avustralya’da yaşayan sanatçı Almanya’da çocuk kitabı illüstrasyonu, Meksiko’da resim eğitimi gördü. Tezini Bolivya’nın küçük bir dağ köyünde yazan Birte Müller’in resimli kitapları yirmiden fazla dile çevrildi. Tüm dünyada çocuklarla yaptığı sanat ve edebiyat atölyeleriyle tanınan Müller’in down sendromlu bir oğlu ve normal sendromlu bir kızı var. İllüstrasyonları başta Bologna Kitap Fuarı ve Bratislava Bienalli olmak üzere birçok yerde sergilenen çizerin eserleri çok sayıda ödüle layık görüldü. 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı